Remis w blasku świateł

niedziela, 16/05/2021

Stal Rzeszów zremisowała z Chojniczanką Chojnice 1-1 w meczu 33. kolejki eWinner II ligi. Bramkę dla Stali z rzutu karnego zdobył Piotr Głowacki.

Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo spokojnie. Biało-niebiescy częściej byli obecni na połowie Chojniczanki, ale ciężko było im się przebić przez ich szeregi obronne. Przyjezdni byli dobrze ustawieni w obronie i nie dawali Stali wiele możliwości na groźniejsze sytuacje. W 3. minucie Michalik dobrze przejął piłkę i zagrał do Reimana, a ten spróbował strzału, który dobrze zablokował jeden z defensorów gości. Stalowcy umiejętnie wychodzili spod pressingu i dobrze operowali piłką, jednocześnie przemieszczając ją między liniami. Przyjezdnym ciężko było wychodzić z własnej połowy i poważniej zagrozić bramce Bieszczada. W 12. minucie Michalik spróbował uderzyć z ostrego kąta, ale dobrą interwencją popisał się Sokół. Przez długi czas widoczna była wyraźna przewaga biało-niebieskich, jednak w defensywie bardzo dobrze spisywali się zawodnicy Chojniczanki. Ataki Stali często próbowali napędzać Michalik i Głowacki. Ten pierwszy potrafił dobrze odebrać piłkę i przyspieszyć akcje, a Głowacki próbował schodzić do środka pola i szukać partnerów do gry. Po faulu w 26. minucie Reiman uderzał z rzutu wolnego z okolic 20. metra, ale wylądował on nad poprzeczką. Goście popełniali proste błędy w środku pola, które wykorzystywał Michalik czy Wolski, odbierając piłkę i wychodząc z szybkimi kontrami. Chojniczanka najgroźniejszą sytuację miała pod koniec połowy, kiedy weszła w pole karne, ale uderzenie z szesnastki zablokował jeden z defensorów Stali.

Druga połowa od początku układała się dobrze dla Stali. Defensywa nie dopuszczała Chojniczanki do groźniejszych sytuacji i dobrze budowała akcje ofensywne bokami i środkiem boiska. Kilka minut po rozpoczęciu świetnie prawą stroną boiska ruszył Maciejewski, zagrał na pole karne, jednak Wolski i Reiman nie zrozumieli się i nie oddali celnego strzału na bramkę. Biało-niebiescy wciąż kontynuowali ataki na bramkę gości, ale defensorzy z Chojnic byli równie skuteczni, co w pierwszej części meczu. W 51. minucie Reiman miał dużo miejsca i czasu na oddanie strzału, ale uderzył obok słupka. Przyjezdni upatrywali swoich sytuacji w kontrach, ale Stal potrafiła dobrze je neutralizować. Kilka chwil później dobry strzał zza pola karnego oddał Wolski i Sokół musiał podobnie jak w pierwszej połowie przenieść piłkę nad bramką. Stalowcy oddawali strzały, mieli swoje sytuacje, jednak brakowało im wykończenia. W 66. minucie w polu karnym dobrze odnalazł się Golański i od słupka wbił piłkę do siatki. Po tej bramce trener Myśliwiec zdecydował się na pierwsze zmiany i boisko opuścili Michalik i Wolski, a w ich miejsce pojawili się Mustafaev oraz Szczepanek. Biało-niebiescy, mimo straconej bramki, wciąż atakowali i w 73. minucie rzut karny wywalczył Kłos, a jedenastkę na gola zamienił Głowacki. Z upływem kolejnych minut goście podchodzili wyżej, próbując wymusić błąd na zawodnikach Stali w wyprowadzeniu piłki, ale również dobrze budowali swoje akcje. Na ostatnie minuty trener Myśliwiec zdecydował się wpuścić Goncerza w miejsce Sylwestrzaka, a Mustafaev zszedł niżej. W 88. minucie Goncerz spróbował dograć na pole karne, jednak żaden z partnerów nie zamknął tego dogrania. Sędzia doliczył do drugiej części meczu cztery minuty, ale nic więcej nie wydarzyło się już w meczu.

Stal Rzeszów – Chojniczanka Chojnice 1-1 (0-0)

0-1 Artur Golański 65′
1-1 Piotr Głowacki 74′

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad – Radosław Sylwestrzak (86’ Grzegorz Goncerz), Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Jakub Szczypek, Wojciech Reiman, Bartosz Wolski (67’ Ramil Mustafaev), Damian Michalik (67’ Błażej Szczepanek), Wiktor Kłos, Rafał Maciejewski (79’ Mariusz Sławek)

Chojniczanka Chojnice: Paweł Sokół – Marcin Grolik, Robert Ziętarski (64’ Artur Golański), Maciej Kona (63’ Paweł Czajkowski), Adrian Rakowski (85’ Olaf Nowak), Michał Grobelny, Mateusz Bartosiak, Szymon Skrzypczak, Jan Mudra, Mateusz Klichowicz (85’ Sergiy Napolov), Adam Ryczkowski

Żółte kartki: Adrian Rakowski (68’) – Damian Kostkowski (81’)