Remis z Garbarnią Kraków. Debiuty Kacpra Paśko i Michała Opalskiego

piątek, 05/02/2021

Stal Rzeszów zremisowała 2-2 z Garbarnią Kraków w drugim dzisiejszym meczu sparingowym. Obie bramki dla biało-niebieskich zdobył Krystian Pieczara.

W mecz lepiej mogli wejść goście. 180 sekund po rozpoczęciu gry Pęksa dobrze jednak skrócił kąt i zamknął drogę do bramki zawodnikowi Garbarni. W 11. minucie biało-niebiescy wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Pieczary z pola karnego. Wysoko ustawieni gospodarze co chwilę nękali krakowian, co przekładało się na kolejne okazje pod bramką przyjezdnych. W 37. minucie było już 2-0 – dwójkową akcję Mustafaeva i Musika wykorzystał Pieczara. Chwilę później Fojut przebiegł z futbolówką niemal całe boisko, podał do Kłosa, ale wrzutka młodzieżowca Stali została zablokowana przez defensorów rywala. Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem miejscowych 2-0.

W drugiej połowie na boisku zameldowali się kolejni młodzieżowcy Stali Rzeszów – Kacper Paśko i Michał Opalski. Po godzinie gry Garbarze zdobyli gola kontaktowego – po szybkiej kontrze w polu karnym faulował Fojut, a jedenastkę na bramkę zamienił Fidziukiewicz. W 73. minucie było już 2-2 po kolejnej dobrej i szybkiej kontrze przeciwnika. Kwadrans przed końcem czerwoną kartkę (za dwie żółte) obejrzał Mustafaev, ale pozostał na placu gry. W 83. minucie rzut karny miała tym razem Stal, ale Pieczara uderzył z „wapna” ponad bramką. Chwilę później w ten sam sposób zakończył szybką akcję Garbarni Fidziukiewicz. W ostatnich fragmentach meczu szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść mieli przede wszystkim rzeszowianie, ale do prostopadłego podania Wolskiego nie doszedł Opalski, a sam podający w ostatniej akcji meczu uderzył z rzutu wolnego ponad bramką. Ostatecznie drugi dzisiaj sparing dla Stalowców zakończył się remisem 2-2.

Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 2-2 (2-0)

1-0 Krystian Pieczara 11′
2-0 Krystian Pieczara 35′
2-1 Michał Fidziukiewicz 63′ – rzut karny
2-2 Jakub Górski 73′

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa – Radosław Sylwestrzak, Sławomir Szeliga, Jarosław Fojut (70′ Kacper Paśko), Dominik Sadzawicki, Ramil Mustafaev, Bartosz Wolski, Jakub Lorek (75′ Michał Opalski), Michał Musik, Wiktor Kłos, Krystian Pieczara.