Remis z KKS-em Kalisz

piątek, 23/04/2021

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Stal Rzeszów zremisowała z KKS-em Kalisz 3-3 w meczu 29. kolejki eWinner II ligi. Bramki dla Żurawi zdobyli Błażej Szczepanek, Dawid Olejarka oraz Mariusz Sławek.

Pierwsza połowa zaczęła się dobrze dla Stali Rzeszów. W 1. minucie Sławek zdecydował się na rajd lewą stroną, dograł do Olejarki, a ten minimalnie uderzył obok słupka, będąc blokowanym przez obrońcę kaliszan. Od początku spotkania było sporo fauli z obu stron i ryzykownych wejść, co spowodowało, że już po trzech minutach Sylwestrzak i Tunkiewicz mieli żółte kartki na swoim koncie. W Stalowej Woli mogliśmy od pierwszych minut oglądać żywy, szybki i ofensywny mecz. Biało-niebiescy próbowali zdecydowanie częściej atakować lewą stroną boiska, często wykorzystując Sławka do rajdów tą flanką i to przyniosło efekt w 12. minucie. Sławek dograł do wychodzącego Głowackiego, ten dośrodkował na pole karne, a tam niekryty Szczepanek oddał strzał i pokonał bramkarza. Dwie minuty później Pieczara obrócił się z piłką i uderzył z okolic 19. metra, ale ta próba minimalnie minęła słupek. Często można było dostrzec Wolskiego, który schodził ze środka pola na lewą stronę, a także próbował szukać sobie miejsca w okolicach pola karnego i oddawać strzały. Jeden z nich wylądował na poprzeczce w 16. minucie.

Kaliszanie musieli częściej się bronić i dobrze zbijali dośrodkowywane piłki, a w ofensywie najczęściej byli aktywni początkowo w kontratakach. Stalowcy dość skutecznie potrafili wypychać przyjezdnych przy ich atakach i dobrze wzajemnie się asekurowali. Kolejna świetna sytuacja dla Stali to dogranie Wolskiego do Olejarki na pole karne po kontrze w 28. minucie, ale ten mając przed sobą tylko bramkarza, nie zdołał oddać strzału na bramkę. Później świetną interwencją popisał się Wiktor Kaczorowski, który pokazał znakomity refleks po stracie Szczypka przy wyprowadzeniu piłki. Po pół godzinie gry przyjezdni w ofensywie pozwalali sobie na więcej i zepchnęli biało-niebieskich na ich połowę. W 36. minucie kontra Stalowców i prostopadła piłka Olejarki do Sławka, a ten pokonał bramkarza, wyprowadzając tym samym drużynę na dwubramkowe prowadzenie.

Po drugiej bramce Stal cofnęła się do defensywy, będąc naciskana przez gości. W 40. minucie dogranie po ziemi do Waleńcika i Góra nie zdołał wybić mu piłki spod nóg, a ten po krótkim słupku pokonał Kaczorowskiego. Minutę później Łukasz Góra otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny na rywalu. Trzy minuty później Głowacki źle obliczył lot lecącej piłki, ta została zgarnięta przez rywala i Głowacki w polu karnym ratował się faulem, łapiąc za rękę rywala. Sędzia ukarał kapitana Stali żółtą kartką i podyktował rzut karny, który obronił w 44. minucie Wiktor Kaczorowski po strzale Roberta Tunkiewicza. Następnie w 45. minucie Kaczorowski wybił futbolówkę, piłkę do przodu przedłużyli zawodnicy KKS-u, tam zgarnął ją jeden z zawodników gości i przelobował naszego bramkarza, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w obu zespołach. Początkowo przebiegała dość spokojnie. W 49. minucie Kaczorowski niepewnie przyjmował piłkę, ale zdołał ją podać do Kostkowskiego i uchronił się od straty piłki, będąc daleko od pola karnego. Chwilę później Wolski pokusił się o rajd środkiem boiska, dograł prostopadle do Sławka w pole karne, a ten oddał strzał na bramkę, który przeciął Olejarka i wpakował piłkę do siatki. Minuty mijały, a Stalowcy byli coraz bardziej aktywny w działaniach ofensywnych. Trener KKS-u na wydarzenia boiskowe zareagował w 59. minucie, wprowadzając potrójną zmianę. Na boisko wprowadził Kendzie, Putno i Kamińskiego w miejsce Waleńcika, Tunkiewicza i Mączyńskiego. W tej samej minucie goście ostrzegli Stalowców – dośrodkowanie na pole karne, Zawistowski wyprzedził Sylwestrzaka i oddał strzał, ale na szczęście w poprzeczkę.

Długa piłka przyjezdnych w 60. minucie posłana przed pole karne Stali i zbicie Góry do przeciwnika dało kaliszanom bramkę Gordillo na 2-3. Później w 66. minucie kolejny rajd Wolskiego środkiem boiska i próba strzału zza pola karnego wylądowała nad poprzeczką. Po tej próbie Daniel Myśliwiec zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił wspomniany Wolski i Głowacki, a w ich miejsce pojawił się Mustafaev i Sadzawicki powracający po urazie. Gra toczyła się dalej i wzbogacała się o błędy z obu stron, szczególnie przy finalizacji akcji przez obie drużyny. W 68. minucie dobra akcja kaliszan lewą stroną boiska i dogranie na pole karne, ale zdołała wybronić się Stal. Kolejna zmiana w zespole KKS-u Kalisz przypadła na 72. minutę. Boisko opuścił Bartosz Maćczak, a zameldował się na nim Mateusz Majewski.

Goście próbowali tworzyć sobie sytuacje, rzadziej także próbowali podejść do pressingu, ale Stalowcy nie popełnili błędu. W 75. minucie dobrą interwencją popisał się Kaczorowski, broniąc strzał na bramkę oddany z okolic 17. metra. Później trener Myśliwiec zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Pieczara, a zameldował się Kłos. W 78. minucie za strzał po gwizdku kartkę otrzymał Olejarka i w tej samej minucie boisko opuścił w zespole gości Zawistowski, a pojawił się Koczy. Stal starała się posyłać piłki do przodu i robić przewagę w środku pola, ale na boisku nie było szybkiej gry. Boisko w 81. minucie opuścił Sławek i Olejarka, a zameldował się Maciejewski i Michalik powracający po urazie. W 88. minucie Kaczorowski otrzymał żółtą kartkę za przedłużanie gry, ale w tej samej minucie po jego wybiciu przewagę w powietrzu wykorzystali kaliszanie, podali piłkę do przodu i Gordillo wykończył akcję sam na sam, doprowadzając do remisu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3-3.

Stal Rzeszów – KKS Kalisz 3-3 (2-1)

1-0 Błażej Szczepanek — 12′
2-0 Mariusz Sławek — 36′
2-1 Bartosz Waleńcik — 40′
3-1 Dawid Olejarka — 50′
3-2 Nestor Gordillo — 60′
3-3 Nestor Gordillo — 87′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Piotr Głowacki (66′ Dominik Sadzawicki), Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Radosław Sylwestrzak, Błażej Szczepanek, Jakub Szczypek, Dawid Olejarka (81′ Damian Michalik), Bartosz Wolski (66′ Ramil Mustafaev), Mariusz Sławek (81′ Rafał Maciejewski), Krystian Pieczara (76′ Wiktor Kłos)

KKS Kalisz: Michał Molenda – Mateusz Gawlik, Bartosz Waleńcik (59′ Filip Kendzia), Mateusz Mączyński (59′ Daniel Kamiński), Nikodem Zawistowski (78′ Kamil Koczy), Michał Borecki, Tomasz Hołota, Nestor Gordillo, Adrian Łuszkiewicz, Robert Tunkiewicz (59′ Bartłomiej Putno), Bartosz Maćczak (72′ Mateusz Majewski)

Żółte kartki: Radosław Sylwestrzak (2′) – Robert Tunkiewicz (3′) – Mateusz Gawlik (26′) – Mateusz Mączyński (34′) – Łukasz Góra (41′) – Dawid Olejarka (78′) – Tomasz Hołota (83′) – Wiktor Kaczorowski (88′) – Mateusz Majewski (90′)