Remis z Wigrami Suwałki

niedziela, 06/03/2022

Stal Rzeszów zremisowała z Wigrami Suwałki 3-3 w pierwszym wyjazdowym spotkaniu w tym roku w ramach 22. kolejki eWinner II ligi. Dwie bramki dla biało-niebieskich zdobył Krzysztof Danielewicz, a jedno trafienie dołożył Paweł Oleksy.

Do spotkania w ramach 22. kolejki eWinner II ligi Stal Rzeszów przystępowała z jedną zmianą w składzie względem poprzedniego meczu. Ze składu biało-niebieskich wypadł Patryk Małecki, który pauzuje w wyniku czwartej żółtej kartki, którą otrzymał w meczu z KKS-em Kalisz. W jego miejsce pojawił się Kacper Piątek. Trener Wigier Grzegorz Mokry dokonał natomiast dwóch zmian w swoim składzie względem poprzedniego spotkania. Na boisku od pierwszej minuty zameldował się Kacper Michalski oraz Werick Caeton, którzy zastąpili w podstawowej jedenastce Elso Brito i Bojana Gvozdenovića.

Pierwsza ofensywna akcja biało-niebieskich nastąpiła już w pierwszych sekundach spotkania. Dobry rajd Bartosza Wolskiego zakończył się jednak niedokładnym zagraniem do Prokicia. Oba zespoły narzuciły od początku szybkie tempo gry i w pierwszych minutach był to dość zacięty pojedynek. Gospodarze próbowali zakładać zdecydowany pressing, spod którego Stalowcy potrafili skutecznie wychodzić kilkoma szybkimi podaniami. Biało-niebiescy próbowali także często korzystać z lewej strony boiska, gdzie szybkimi biegami progresywnymi Prokić, Wolski czy Głowacki starali się zdobywać przestrzeń. Z prawej strony boiska dużo pojedynków jeden na jeden podejmował Michalik oraz Marczuk. Ten pierwszy często je wygrywał i zdobywał przestrzeń, a później szukał dogrania na pole karne rywala. Defensywa gospodarzy skutecznie zdołała blokować te piłki albo dobrze kryła nabiegających zawodników.

Drużyna trenera Myśliwca momentami zdobywała przewagę na połowie rywala i wykorzystywała ją do ataków pozycyjnych, w których cały zespół był na połowie rywala. Między obrońcami Wigier dużo prostopadłych piłek posyłał Danielewicz, który tworzył Michalikowi dobre opcje do dośrodkowań. Przewaga Stali nie przekładała się jednak na wynik. Podopieczni trenera Grzegorza Mokrego w 28. minucie wykorzystali swoją szansę i strzał Mariusza Rybickiego z szesnastki Stali zakończył się bramką na 1-0. Dwie minuty później zza pola karnego próbował zagrozić Bartosz Wolski, ale na posterunku był Hieronim Zoch. Jeszcze wcześniej z dystansu bramkarza testował Głowacki, ale również nieskutecznie. Stalowcy walczyli do końca. Stwarzali sobie kolejne sytuacje, wykorzystując do tego kolejnych zawodników – Marczuka czy Poczobuta, którzy dość aktywnie brali udział w akcjach ofensywnych zespołu. W 37. minucie mocne uderzenie Danielewicza z szesnastki rywala zakończyło się bramką na 1-1. Kolejne sytuacje Stali to 42. minuta, kiedy dogranie Marczuka odbiło się w polu karnym od Piątka, strzelać próbował jeszcze Poczobut, ale znów lepszy okazał się bramkarz gospodarzy, który zbił piłkę na rzut rożny. Kilkanaście sekund po tej sytuacji dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Danielewicz i wyprowadził Stal na prowadzenie. Arbiter nie doliczył do regulaminowego czasu gry ani minuty i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem biało-niebieskich 2-1.

Druga połowa również rozpoczęła się od szybkiego tempa narzuconego przez obie drużyny. W 47. minucie dobrą sytuację mieli gospodarze, ale sędzia dopatrzył się spalonego Lewandowskiego. Biało-niebiescy znów tak jak w pierwszej połowie skutecznie zbierali wybijane piłki przez Hieronima Zocha. Stal uciekała się także do szybkiej gry i szybkimi podaniami starała się mijać kolejne formacje rywala. Coraz częściej do gry ofensywnej podłączał się także Dominik Marczuk oraz Krzysztof Danielewicz, co robili już także w pierwszych 45 minutach. W 53. minucie pierwszą żółtą kartkę w spotkaniu obejrzał Bartłomiej Poczobut, który nieprzepisowo zatrzymał rywala. Dwie minuty później dobre zagranie Michalika do Wolskiego zakończyło się strzałem z okolic 20. metra, ale bramkarz miejscowych popisał się świetną interwencją. W 57. minucie po raz kolejny biało-niebiescy zaprezentowali inny wariant rozegrania rzutu rożnego, po którym bramkę na 3-1 zdobył Paweł Oleksy. Kilkanaście sekund później Oleksy już w swoim polu karnym dobrze zablokował strzał jednego z zawodników miejscowych.

Po bramce Stali to gospodarze zaczęli prowadzić grę i odważnie wchodzili pod bramkę Stali. Raz narazili się jednak na groźny kontratak, ale zbyt lekko uderzał Damian Michalik i nie zdołał podwyższyć prowadzenia. W 70. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Bartłomiej Poczobut i od tej minuty Stalowcy musieli sobie radzić w dziesięciu. W miejsce środkowego pomocnika Stali niżej zszedł Damian Michalik, a trzy minuty później w miejsce Kacpra Piątka na boisku pojawił się Kacper Sadłocha. Po wejściu na boisko Bartłomieja Babiarza gra gospodarzy była znów nieco szybsza. Wigry starały się także szukać prostopadłych piłek w szesnastkę Stali, ale czujni byli defensorzy oraz Wiktor Kaczorowski. W 84. minucie na placu gry w miejsce Damiana Michalika i Bartosza Wolskiego pojawił się Rafał Maciejewski oraz Marcel Kotwica. Po tej zmianie groźny błąd popełnił Wiktor Kaczorowski, ale zawodnik Wigier dopadł do piłki i oddał strzał w słupek. Dość odważne wejście w mecz zaliczył Michał Żebrakowski, który w 93. minucie wykorzystał rzut karny. Emocji nie brakowało jednak do końca, bo najpierw w 94. minucie fenomenalną interwecją popisał się Wiktor Kaczorowski, ale kilkanaście sekund później na 3-3 zdołał wyrównać Iwao Kosei.

Wigry Suwałki – Stal Rzeszów 3-3 (1-2)

1-0 Mariusz Rybicki – 28′
1-1 Krzysztof Danielewicz – 37′
1-2 Krzysztof Danielewicz – 43′
1-3 Paweł Oleksy – 57′
2-3 Michał Żebrakowski – 90+3′ – rzut karny
3-3 Iwao Kosei – 90+5′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Paweł Oleksy (88′ Krystian Wrona), Piotr Głowacki – Bartosz Wolski (84′ Marcel Kotwica), Bartłomiej Poczobut, Krzysztof Danielewicz – Andreja Prokić, Kacper Piątek (73′ Kacper Sadłocha), Damian Michalik (84′ Rafał Maciejewski)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Rudinilson, Tomasz Lewandowski, Michał Ozga (84′ Iwao Kosei), Kacper Michalski (65′ Denis Gojko) – Patryk Mularczyk, Jakub Łabojko, Werick Caetano (71′ Bartłomiej Babiarz) – Mariusz Rybicki (71′ Michał Żebrakowski), Mateusz Lewandowski, Mateusz Sowiński (65′ Dawid Krzyżański)

Żółte kartki: Denis Gojko 83. – Bartłomiej Poczobut 53., Damian Michalik 63., Dominik Marczuk 81.

Czerwona kartka: Bartłomiej Poczobut 70.