Filmy

Rozmowa z trenerem Danielem Myśliwcem o początku przygotowań do sezonu

poniedziałek, 05/07/2021

Stal Rzeszów wróciła dzisiaj do treningów po przerwie międzysezonowej. Zapytaliśmy trenera biało-niebieskich Daniela Myśliwca o to, jak wyglądała analiza poprzedniego sezonu, jaki jest plan przygotowań do nowych rozgrywek oraz jakich wzmocnień możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

Jak wyglądała analiza poprzedniego sezonu?

Analiza poprzedniego sezonu cały czas trwa, ponieważ cały czas dopieszczamy pewne szczegóły. Z organizacyjnego punktu widzenia, tydzień po ostatnim meczu pracowaliśmy całym sztabem nad szczegółami i wyciągaliśmy konkretne wnioski, aby w nowy sezon wejść już bez niepotrzebnych perturbacji. Po tym, jak sztab dostał tydzień, dwa tygodnie wolnego, to wraz z nowym dyrektorem sportowym Jarosławem Fojutem byliśmy cały czas w trasie i w trakcie rozmów oraz kolejnych analiz, aby wzmocnić drużynę i dać jej to, czego brakowało nam w poprzednim sezonie, aby się z niego cieszyć.

Jak będą wyglądały przygotowania do nowego sezonu? Jaki jest plan na najbliższy, pierwszy tydzień okresu przygotowawczego?

Najbliższy tydzień to przede wszystkim szansa dla niektórych piłkarzy, którzy są u nas testowani, bo chcemy jak najszybciej zamknąć kadrę. Ci piłkarze, z którymi mamy już ustalone warunki umów i przechodzą aktualnie testy medyczne, nie mogą brać jeszcze udziału w treningach. Dlatego jest to szansa dla piłkarzy testowanych, którzy mogą zasilić nasz zespół. W przygotowaniach przedsezonowych skupiamy się przede wszystkim, na bazie wyciągniętych wniosków, na działaniach defensywnych – chcemy je poprawić i usprawnić, aby tracić zdecydowanie mniej bramek i utrzymać to dobre, co było w ofensywie i zwiększyć delikatnie wachlarz naszych możliwości, aby cały czas się rozwijać.

Jakiego rodzaju wzmocnień składu można spodziewać się w tym okienku transferowym?

Wzmocnienia są już praktycznie gotowe. Jest to kwestia kilku dni, kiedy potwierdzimy to w badaniach medycznych. Oprócz nazwisk, które się pojawią w najbliższych dniach, myślę, że jeszcze dwa mogą do nas dołączyć. Przede wszystkim szukamy ludzi odważnych, szczerych i uczciwych. Jedną rzeczą jest kwestia merytoryczna i cechy piłkarskie, ale przede wszystkim szukamy ludzi, którzy pasują do filozofii naszego klubu i chcą ją realizować, aby to nas prowadziło do zwycięstw, a nie półśrodki.

Najnowsze aktualności