Wszystkie aktualności

Ruszył kolejny obóz bramkarski!

poniedziałek, 13/01/2020

Wystartował obóz bramkarski Stali Rzeszów. W dniach 13-17.01.2020 r. grupa 19 goalkeeperów rozpoczęła zajęcia na obiektach Stali.

Autor tekstu: Tomasz Flakowski

„Jest to już trzecia edycja naszego obozu. Zawsze w okresie letnim i zimowym organizujemy takie obozy bramkarskie, na które mogą przyjeżdżać bramkarze z całej Polski, a nawet i zza granicy – bo i taki zawodnik też u nas gości. Obóz ten trwa 5 dni od poniedziałku do piątku. Codziennie mamy dwie jednostki treningowe, a między nimi odbywają się warsztaty bramkarskie. Organizujemy też wyjścia do kina, wyjścia na basen, różne zajęcia integracyjne, zajęcia z trenerami mentalnymi, różne wykłady na temat treningu bramkarskiego – techniki i taktyki. Myślę, że każdy może wynieść sporą wiedzę i fajne doświadczenie z takiego obozu. Jeżeli zawodnik chce poprawić swoje umiejętności bramkarskie to przyjeżdża na taki camp. Staramy się rozwijać naszych bramkarzy jak najlepiej i w większości udział w tym obozie biorą udział nasi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów i SMS-u, natomiast pozostali, którzy dojeżdzają do nas z innych klubów również podnoszą swoje umiejętności bramkarskie” – objaśnia trener Grzegorz Nalepa.

„Dzisiaj były pierwsze zajęcia. Odbyliśmy pierwszą odprawę, którą organizujemy przed każdym obozem, na której zaprezentowaliśmy całego mikrocyklu treningowego, planu obozu i regulaminu. Przed każdym treningiem mamy też odprawę, co będziemy robić, co i jak ćwiczyć. Zajęcia odbywają się w godzinach przedpopołudniowych, drugie w popołudniowych. To wszystko uzupełnione jest oczywiście o odpowiedni posiłek, nawodnienie i odżywki.”

„To, co powinno zachęcić kolejnych chętnych do wzięcia udziału w następnej edycji obozu bramkarskiego Stali Rzeszów, to przede wszystkim jakość, którą prezentujemy w naszym szkoleniu. To jest podstawa. W młodszych grupach, w których uczymy jeszcze tego rzemiosła bramkarskiego, staramy się wszystko tłumaczyć, pokazywać, jak należy wykonywać poszczególne elementy techniczne. W grupie seniorów, która pewne zachowania bramkarskie ma już opanowane, to tutaj stosujemy trening bardziej wyczynowy” – przekonuje trener.

Autor tekstu: Tomasz Flakowski

Dotyczy meczu

Sparing

00:00

Sparing

3:0

Stadion Stal Stalowa Wola
Sparing

2:3

Sparing

1:3

Stadion Miejski "Stal"
Sparing

0:3

Stadion Miejski "Stal"
Sparing

3:2

Stadion Górnika Łęczna
Sparing

0:2

Sparing

1:1

Sparing

3:4

Stadion Miejski "Stal"
Sparing

3:1

Stadion Miejski "Stal"
Sparing

1:3

Najnowsze aktualności