Artykuły

Sparing z Wólczanką po obozie w Sanoku

piątek, 29/01/2021

Biało-niebiescy kończą dzisiaj obóz w Sanoku i już jutro rozegrają kolejny tej zimy sparing. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca sprawdzą się na tle czołowego trzecioligowca – Wólczanki Wólka Pełkińska, którą dowodzi Marcin Wołowiec.

Wólczanka Wólka Pełkińska, klub partnerski Stali Rzeszów, zajmuje po rundzie jesiennej 5. miejsce w tabeli III ligi grupy IV, tracąc tylko dwa punkty do trzeciej Stali Stalowa Wola. W trakcie zimowej przerwy zespół z Wólki Pełkińskiej objął Marcin Wołowiec, zastępując na stanowisku Daniela Myśliwca, który przejął z kolei Stal Rzeszów. Nasz sobotni rywal rozegrał jak do tej pory dwa sparingi – 16 stycznia ze Skrą Częstochowa (0-5) i tydzień później z Motorem Lublin (0-4). Trzeba nadmienić, że skład osobowy Wólczanki znacząco różni się obecnie od tego, który osiągał dobry wynik w lidze.

Ostatni mecz sparingowy z Wólczanką odbył się w zimie poprzedniego roku. Przed rundą wiosenną tego sezonu ponownie spotkamy się z klubem partnerskim.

Stal Rzeszów w ciągu tego tygodnia przebywała na obozie przygotowawczym w Sanoku. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca pracowali i nadal pracują nad ofensywą i wysokim pressingiem, które wyróżniają Stalowców podczas ostatnich meczów kontrolnych. Treningi odbywały się dwa razy dziennie – jeden był czysto piłkarski, a druga jednostka odbywała się na siłowni. W środę na obiektach Wiki Sanok biało-niebiescy rozegrali sparing z Wisłoką Dębica, który wygrali 6-0. Jutrzejszy mecz kontrolny będzie czwartym dla rzeszowian tej zimy.

Środowy sparing zakończył się wysokim zwycięstwem biało-niebieskich. Jak będzie w sobotę?

Pierwszy gwizdek w sobotnim sparingu Stali Rzeszów z Wólczanką Wólka Pełkińska o 12:00. Mecz odbędzie się na stadionie w Słocinie. O przebiegu spotkania będziemy informować w naszych mediach społecznościowych.

Najnowsze aktualności