Wszystkie aktualności

Stal punktuje w Pro Junior System

sobota, 03/10/2020

Dobra postawa naszych młodzieżowców na treningach oraz w meczach ligowych skutkuje tym, że trenerzy Wołowiec i Łętocha mogą i chętnie korzystają z ich usług w tym sezonie.

Po 5. pierwszych kolejkach ligi zaktualizowana została klasyfikacja Pro Junior System. Jak to wygląda obecnie, o co w tym programie chodzi i jakie ewentualne gratyfikacje wchodzą w grę? Zobaczmy.

Cele Pro Junior System

Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach Ekstraklasy, I ligi, II ligi i III ligi poprzez premiowanie występów młodzieżowców, a w szczególności wychowanków, w rozgrywkach seniorów.

Program polega na przyznawaniu punktów klubom za rozegrane minuty zawodników w oficjalnych meczach rozgrywek mistrzowskich oraz rozgrywek reprezentacyjnych.

Na zakończenie ligowych rozgrywek mistrzowskich danego sezonu oraz turniejów reprezentacyjnych, kluby z największą liczbą punktów zostaną nagrodzone finansowo.

Podstawowe hasła

Młodzieżowiec – zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego kończy 21 rok życia oraz zawodnik młodszy.

Wychowanek – Młodzieżowiec zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12 rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12 rok życia).

Jak liczymy punkty?

Mnożymy x1 – Każda rozegrana minuta w regulaminowym czasie gry przez Młodzieżowca w oficjalnym meczu.

Mnożymy x2 – Każda rozegrana minuta w regulaminowym czasie gry przez Wychowanka w oficjalnym meczu.

Każdy Młodzieżowiec lub Wychowanek wchodzący na boisko w dodatkowym czasie gry, niezależnie od długości doliczonego czasu gry, otrzymuje punkty jak za jedną minutę regulaminowego czasu gry.

Każdy Młodzieżowiec i Wychowanek musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w oficjalnym meczu rozgrywek klubowych, aby rozegrane przez niego minuty zostały uwzględnione w punktacji końcowej.

Klasyfikacja za rozegrane minuty jest aktualizowana na bieżąco po rozegranych meczach i prezentowana na stronie internetowej wskazanej przez PZPN.

PZPN zmienił zasady przyznawania nagród w ramach programu Pro Junior System. Od bieżącego sezonu nie będą w klasyfikacji uwzględniane zespoły rezerw.

Gratyfikacja

Kluby, które zajmą miejsca 1-7 w klasyfikacji końcowej klubów II ligi, otrzymają nagrody w wysokości:

1 miejsce – 1.100.000,00 zł brutto,
2 miejsce – 800.000,00 zł brutto,
3 miejsce – 700.000,00 zł brutto,
4 miejsce – 500.000,00 zł brutto,
5 miejsce – 400.000,00 zł brutto,
6 miejsce – 300.000,00 zł brutto,
7 miejsce – 200.000,00 zł brutto,

Obecna sytuacja Stali Rzeszów po 6. kolejkach II ligi wygląda następująco:

1. KKS LECH II POZNAŃ – 2796 (rezerwy)
2. ZKS OLIMPIA ELBLĄG – 2197
3. HUTNIK KRAKÓW – 1623
4. KS SKRA CZĘSTOCHOWA S.A. – 1391
5. BŁĘKITNI STARGARD – 1351
6. STAL RZESZÓW S.A. – 1310
7. WIGRY SUWAŁKI S.A. – 1246

Oczywiście należy pamiętać, że sezon jeszcze długi i przed nami jeszcze wiele meczów, ale cieszy zarówno postawa naszych młodzieżowców, jak i punktowanie w Pro Junior System, bowiem na koniec sezonu może się okazać, że z tego tytułu również uda nam się pozyskać fundusze na rozwój klubu i akademii.

Jednym z pośrednich celów jest to, by część budżetu klubu pokrywać z Pro Junior System, choć nie jest to dla nas priorytetemmówi Michał Wlaźlik, dyrektor sportowy Stali Rzeszów. Przede wszystkim patrzymy na piłkarza, na jego umiejętności, zaangażowanie, a nie na wiek, więc może stąd takie dobre punktowanie w PJS dodaje.

Najnowsze aktualności