Artykuły

Stal Rzeszów na 35. miejscu w tabeli wszech czasów!

czwartek, 16/04/2020

Portal 90minut.pl opublikował zaktualizowaną tabelę klubów piłkarskich, które grały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Stal zajmuje w niej wysoką 35. lokatę.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Portal 90minut.pl opublikował zaktualizowaną tabelę klubów piłkarskich, które grały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Stal zajmuje w niej wysoką, 35. lokatę.

Klub z Rzeszowa na najwyższym szczeblu rozegrał 11 sezonów. W tym czasie zgromadził na swoim koncie 255 punktów w 290 spotkaniach.

Stal Rzeszów radziła sobie zdecydowanie lepiej w meczach domowych: na 145 spotkań zgarnęła 172 punkty, natomiast w meczach wyjazdowych w 145 spotkaniach 83 punkty.

Warto również zaznaczyć, że w momencie, kiedy biało-niebiescy występowali na tym szczeblu rozgrywek, zwycięstwa były punktowane za dwa punkty, a nie jak obecnie, gdy po wygranym meczu dopisujemy do swojego dorobku trzy oczka.

Rekordowym osiągnięciem Stali było 7. miejsce w najwyższej lidze w kraju. Debiut w ówczesnej I lidze biało-niebiescy zaliczyli 12 sierpnia 1962 roku w meczu z Lechią Gdańsk, natomiast ostatni mecz rozegrali z Górnikiem Zabrze, 2 czerwca 1976 roku, remisując na własnym boisku 1:1.

Najwyższą wygraną, jaką biało-niebiescy uzyskali na tym szczeblu rozgrywkowym, jest zwycięstwo 6:0 w spotkaniu rozegranym u siebie z Wisłą Kraków w 1971 roku.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych piłkarskimi statystykami do tej ciekawej, historycznej analizy na portalu 90minut.pl

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Najnowsze aktualności