Komunikaty klubowe

Stal Rzeszów i Izolator Boguchwała rozpoczynają współpracę

piątek, 10/04/2020

Stal Rzeszów i Izolator Boguchwała ogłosiły rozpoczęcie współpracy. Oba Kluby będą wymieniać się w zakresie myśli szkoleniowej oraz rozwoju młodych piłkarzy.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Dzisiaj, 10 kwietnia 2020 roku, na oficjalnej konferencji, która z powodu koronawirusa została przeprowadzona zdalnie i opublikowana na Facebooku, Stal Rzeszów ogłosiła rozpoczęcie współpracy z IV-ligowym Izolatorem Boguchwała. Będzie to kolejny Klub po Wólczance Wólka Pełkińska, który zdecydował się na współpracę z biało-niebieskimi.

To duże wydarzenie w historii naszego Klubu. Bardzo ważny element naszej układanki w szkoleniu i wprowadzaniu młodych zawodników do piłki seniorskiej – powiedział Michał Wlaźlik, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

– Współpraca będzie polegała na wymianie myśli szkoleniowych oraz zawodników, w szczególności bardzo młodych, którzy będą mogli występować w dorosłej piłce. Chcemy oprzeć współpracę na wspólnym skautingu i transferach – dodał.

Na początek w Izolatorze Boguchwała znajdą miejsce zawodnicy pomiędzy 15 a 19 rokiem życia. Oczywiście, mogą być od tego wyjątki w jedną czy drugą stronę – wszystko będzie zależało od aktualnego poziomu sportowego, mentalnego i przygotowania fizycznego piłkarzy do gry na poziomie seniorskim. Wierzymy, że dla nas i Izolatora będzie to pomocna w rozwoju współpraca – zakończył Michał Wlaźlik.

Jeśli chodzi o współpracę ze Stalą Rzeszów, to przymierzaliśmy się do tego przez pewien czas. Zresztą niektóre kroki zostały już podjęte – w naszej kadrze pojawiło się kilku wychowanków rzeszowskiej Stali. Przez jakiś okres nie mogliśmy się przekonać do tego pomysłu, ale Wólczanka Wólka Pełkińska dała najlepszy dowód tego, że współpraca wychodzi obu Klubom na dobre. W tym kierunku też chcemy podążać – powiedział Kamil Gołąbek, dyrektor sportowy Izolatora Boguchwała

Współpraca ze Stalą Rzeszów to nie tylko wymiana zawodników, ale także korzystanie z całego zaplecza Klubu. Mamy łatwiejszy dostęp do trenerów mentalnych, których w naszej drużynie nie ma, do całego zaplecza fizjoterapeutów i trenerów przygotowania fizycznego. Będzie to również wymiana doświadczeń między sztabami trenerskimi – zakończył Gołąbek.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Najnowsze aktualności