AMP

Stal Rzeszów otwiera sekcję Amp Futbolu!

poniedziałek, 07/06/2021

Stal Rzeszów otwiera pierwszą na Podkarpaciu sekcję Amp Futbolu – odmiany piłki nożnej dla osób niepełnosprawnych. Jest to kolejny krok w rozwoju naszego klubu, który pomoże jeszcze mocniej angażować lokalną społeczność wokół Stali Rzeszów oraz pomóc osobom niepełnosprawnym z regionu w rozwoju swoich pasji i marzeń.

Amp Futbol to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, uprawiana w ponad 60 krajach na całym świecie. W Polsce funkcjonuje obecnie 5 klubów, które występują w Amp Futbol Ekstraklasie. Są to Wisła Kraków, TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, Legia Warszawa Amp Futbol, Warta Poznań Amp Futbol i Widzew Łódź Amp Futbol. W drużynie Amp futbolowej występują zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny dolnej – w przypadku zawodników z pola – oraz po jednostronnej amputacji kończyny górnej – w przypadku bramkarzy. Mecz rozgrywany jest w wymiarze 2×25 minut z 10. minutami przerwy pomiędzy połowami.

Wraz ze startem sekcji, otwieramy nabór do drużyny Amp Futbolu Stali Rzeszów. Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne po jednostronnej amputacji lub z wadą kończyny górnej bądź dolnej. Zgłosić może się każdy, niezależnie od wieku, płci i umiejętności piłkarskich.

Na zgłoszenia czekamy pod adresem: amp@stalrzeszow.pl bądź pod numerem telefonu: 791863399.

Najnowsze aktualności