Artykuły

Stal Rzeszów pomaga trenerowi z Podkarpacia

wtorek, 14/04/2020

Fundacja Stali Rzeszów włączyła się w pomoc Marcinowi Boronowiczowi. Trener z Podkarpacia uległ poważnemu wypadkowi, który uniemożliwia jego dalszą pracę. Biało-niebiescy wspierają szkoleniowca nie tylko finansowo - swoją pomoc w rehabilitacji zaoferowali także fizjoterapeuci Stal Rzeszów.

Powołana w lutym Fundacja Stali Rzeszów rozpoczęła swoją statutową działalność. Jej głównym zadaniem jest niesienie pomocy dla mieszkańców Podkarpacia oraz wspieranie akcji prospołecznych.

W ostatnim tygodniu przystąpiliśmy do pomocy dla jednoimiennego szpitala w Łańcucie. Nasz sponsor Raj Tatr wraz z Łukaszem Górą przekazali medykom spore ilości wody. Cały czas jesteśmy w kontakcie ze służbami i gdy tylko pojawi się zapotrzebowanie na dodatkowe środki, to oczywiście z wielką przyjemnością dołączymy do kolejnej pomocy – powiedział Tomasz Flakowski z ramienia nowo powstałej organizacji.

Fundacja nie mogła przejść obojętnie wobec wypadku Marcina Boronowicza, o którym informowały podkarpackie media. Błyskawicznie zorganizowano zbiórkę wśród pracowników, trenerów i zawodników Stali Rzeszów, środki przekazano na konto Fundacji, a ta przekaże je szkoleniowcowi Raniżovii Raniżów.
Trener Boronowicz nie jest związany z naszym Klubem. Jednak przez wiele lat aktywnie uczestniczył w sportowym życiu Podkarpacia. Czujemy się odpowiedzialni za ten region i dlatego sukcesywnie będziemy włączać się w pomoc dla mieszkańców naszego województwa – stwierdził Tomasz Flakowski.

Marcin Boronowicz w wyniku niefortunnego wypadku w pracy złamał kręgosłup (fot. ze strony zbiórki)

Poza wsparciem finansowym Fundacja Stali Rzeszów zaoferowała pomoc w rehabilitacji Marcina Boronowicza.
Jesteśmy w stałym kontakcie z trenerem Boronowiczem. Jako fizjoterapeuci wyraziliśmy pełną gotowość do działania w przypadku rehabilitacji czy konsultacji z naszym sztabem. Na co dzień jesteśmy związani z piłką nożną i wiemy, jak dużo wysiłku trzeba włożyć, aby z powodzeniem funkcjonować w tym środowisku. Marcin Boronowicz poza trenowaniem dwóch klubów uczestniczył w kursie UEFA B. Takich ludzi musimy wspierać – wyjaśnił fizjoterapeuta Stali Rzeszów Łukasz Strzępek.

Marcin Boronowicz od młodzieńczych lat grał w barwach Raniżovii Raniżów, której ostatnio, do momentu wypadku, był trenerem (fot. ze strony zbiórki)


W takich momentach utwierdzam się w przekonaniu, że ludzie zrzeszeni wokół Stali Rzeszów są wspaniali. Fundacja jest po to, aby otwierać nasze serce i pomagać tym, którzy tego potrzebują. Marcinowi Boronowiczowi jako społeczność Stali Rzeszów życzymy przede wszystkim powrotu do zdrowia i gorąco wierzymy, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli okazję ponownie oglądać go na ławce trenerskiej – zakończył Flakowski.

LINK DO ZBIÓRKI

Powiązane artykuły

Najnowsze aktualności