Fundacja Stali Rzeszów

Stal Rzeszów pomaga Ukrainie

piątek, 25/03/2022

Obecna sytuacja związana z rosyjską agresją na Ukrainę jest dla całej Europy ogromnym wyzwaniem i sprawdzianem solidarności. Uchodźcy z Ukrainy uciekają przed wojną do Polski, która jest dla nich gwarancją stabilności i bezpieczeństwa. W działania na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy żywo włączył się FIBRAIN, jego poszczególne spółki, sponsorowana przez niego Stal Rzeszów oraz przyjaciele i partnerzy tak z kraju, jak i ze świata. Poprzez Fundację Stali Rzeszów uruchomiona została zbiórka pieniędzy, dzięki której FIBRAIN i partnerzy będą mogli jeszcze mocniej włączyć się w pomoc uciekającym przed wojną. Na jej konto można dokonywać wpłat, a wszystkie wpłacone pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup darów czy organizację transportu na granicę i samą Ukrainę.

Dane Fundacji Stali Rzeszów

Nazwa: Fundacja Stali Rzeszów
Adres: ul. Hetmańska 69, 35-078 Rzeszów, Polska
IBAN (PLN): PL 06 1090 2590 0000 0001 4967 4478
Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.
Tytuł: Na pomoc Ukraińcom

JAK POMAGAMY?

Aktualizowana lista akcji pomocowych organizowanych i wspieranych przez FIBRAIN, partnerów i przyjaciół.

30th May 2022

Special presents on the the occasion of Mother’s Day

Thanks to the support and help of our sponsors and friends as well as all the gifts received from them, we have prepared first aid kits on the occasion of Mother’s Day. They went to orphans and children from incomplete families in need. Thank you for your support! Not to mention the fact, how happy we are to help them, at least in this way, in these difficult times.

Once again, thank you very much!

29th May 2022

Medical transport prepared by our friends went directly to Ukraine!

The medical supplies, including necessary medical beds, medicines and other medical items, went to the ambulances carrying help those in need.
Thank you very much for your support!

27th May 2022

Another shipment of equipment for Ukraine!

Thanks to the fundraiser, we have managed to purchase the necessary equipment that goes directly to the war. Among the purchased items there were, walkie-talkies, drones and night vision devices.

26.05.2022

Kolejne transporty z artykułami i łózkami medycznymi trafiły na Ukrainę

Skala pomocy jest ogromna! Tym razem kolejna dostawa z artykułami i łóżkami medycznymi, niezbędnymi do przetrwania wojny, trafiła na Ukrainę.
To wszystko dzięki zaangażowaniu naszych partnerów i przyjaciół, dzięki którym razem możemy pomagać Ukraińcom.

24.05.2022

Wizyta burmistrza miasta Pidhaitsi w FIBRAIN

Kilka dni temu w siedzibie naszej firmy mieliśmy zaszczyt gościć burmistrza miasta Pidhaitsi, który osobiście podziękował Prezesowi FIBRAIN oraz wszystkim pracownikom za wielkie zaangażowanie i wszystkie akcje pomocowe na rzec mieszkańców Ukrainy.

26.04.2022

22 palety żywności od FIBRAIN dla Konwoju Polskich Serc

Na wschód Ukrainy wyruszył pociąg liczący blisko 40 wagonów, który transportuje 500 ton niezbędnych produktów (m.in. żywności, napojów, odzieży, śpiworów, środków chemicznych i innych środków pierwszej potrzeby). Wszystkie produkty udało się kupić i zgromadzić dzięki szybkiej pomocy polskich przedsiębiorców, w tym także firmy FIBRAIN, która przekazała 22 palety żywności. Inicjatorem i organizatorem akcji jest Rafał Brzoska – prezes firmy InPost.

20.04.2022

Kolejne transporty od FIBRAIN i przyjaciół dotarły na Ukrainę

Pomoc firmy FIBRAIN oraz naszych przyjaciół dla Ukrainy nie ustaje. Niemal codziennie do ukraińskich miejscowości docierają kolejne transporty z najpotrzebiejszymi rzeczami, w tym m.in. żywnością, lekami czy środkami higienicznymi. Nasza pomoc trwa nadal i nie byłaby możliwa bez wsparcia darczyńców, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

25.03.2022r.

Kolejne transporty dotarły do szpitala we Lwowie

Kolejne busy i TIRy z niezbędnymi akcesoriami medycznymi dotarły do Szpitala we Lwowie! To wszystko dzięki zaangażowaniu naszych partnerów i przyjaciół, dzięki którym razem możemy pomóc Ukraińcom.

24.03.2022r.

Pełen autokar darów dotarł do lwowskiego Domu Pielgrzyma

Dary od naszych przyjaciół z całej Europy, które trafiają do naszych magazynów, docierają do kolejnych miejsc na Ukrainie. Jeden z autobusów wypełnionych po brzegi najpotrzebniejszymi rzeczami dotarł właśnie do Domu Pielgrzyma im. Błogosławionego Jakuba Strzemię we Lwowie, w którym przebywa ok. 250 uchodźców ze wschodniej Ukrainy. W drodze powrotnej autobusem do Polski wróciło ponad 50 ukraińskich dzieci uciekających przed rosyjską agresją.

22.03.2022r.

Kolejne pięć tirów z darami dla uchodźców od JPB Systeme

Kolejne pięć ciężarówek pełnych darów z Francji od firmy JPB Systeme przyjechało właśnie do naszych magazynów! Przekazane rzeczy pomogą ukraińskim uchodźcom w Polsce. Dziękujemy!

21.03.2022r.

Dary od lekarzy ze Styrii dotarły na Ukrainę

Dary przekazane przez firmę Rosendhal i lekarzy z austriackiego regionu Styria dotarły na Ukrainę. Leki oraz inne przedmioty medyczne trafiły do Głównego Szpitala Wojskowego w Kijowie, gdzie pomogą rannym Ukraińcom. Dziękujemy!

18.03.2022r.

Prezydent Konrad Fijołek odwiedził FIBRAIN i podziękował za pomoc

W ostatnich dniach oddział naszej firmy w Głogowie Małopolskim odwiedził prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który zobaczył na własne oczy, jak wiele darów trafiło do magazynów FIBRAIN od zaprzyjaźnionych firm z całego świata. Prezydent podziękował francuskiej firmie JPB Systeme za pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz zapewnił, że wszystkie przekazane rzeczy trafią bezpośrednio do potrzebujących osób uciekających przed rosyjską agresją.

17.03.2022r.

Firma Wiseglass tworzy system rejestracji uchodźców

W Przemyślu, od początku wojny na Ukrainie, dzięki właścicielowi firmy Kazar Arturowi Kazienko, działa punkt recepcyjny dla uchodźców, którego zadaniem jest udzielenie pierwszej pomocy oraz zapewnienie uciekającym przed wojną choć chwilowego schronienia. Zadaniem tego punktu jest jak najszybsza relokacja osób w głąb kraju, przy zapewnieniu całkowitego bezpieczeństwa. Firma Wiseglass należąca do grupy FIBRAIN pracuje obecnie nad systemem IT i procedurami, które pozwolą na weryfikację i rejestrację uchodźców z Ukrainy oraz kierowców, którzy charytatywnie przewożą Ukraińców z Przemyśla do innych miejsc w kraju.

16.03.2022r.

Transport z darami dla lekarzy z Ukrainy od lekarzy ze Styrii

Dzisiaj dotarł do nas kolejny transport darów dla uchodźców z Ukrainy. W pomoc potrzebującym zaangażowali się lekarze z austriackiego regionu Styria, którzy zebrali wszystkie potrzebne rzeczy dla koleżanek i kolegów po fachu z Ukrainy. Dziękujemy!

15.03.2022r.

Transport z darami dla uchodźców z Ukrainy od JPB Systeme dotarł już do naszego magazynu! Teraz przekażemy wszystkie dary od naszych przyjaciół z Francji do potrzebujących osób. Dziękujemy!

Transportujemy dary do Caritas i „Siemacha”

Dary, które trafiają do nas tak z Polski jak i całej Europy, przekazujemy do najbardziej potrzebujących uchodźców z Ukrainy. Codziennie nasze busy zawożą je m.in. do Caritas oraz krakowskiego stowarzyszenia „Siemacha”.

11.03.2022r.

Transport medyczny z Austrii w drodze do Polski

Transport medyczny ze Styrii we wschodniej Austrii przygotowany przez lekarzy z tamtego regionu jest już w drodze do nas. Medykamenty trafią do punktów dla uchodźców oraz na front. Dziękujemy!

Pomoc humanitarna z JPB Systeme już w Polsce

Pomoc humanitarna z JPB Systeme trafia do punktu w Stalowej Woli, gdzie dostarczamy produkty głównie dla dzieci oraz matek.

10.03.2022r.

Bursa Stali Rzeszów i restauracja Smacznego pomagają uchodźcom z Ukrainy

Młodzi uchodźcy z Ukrainy znaleźli swój bezpieczny kąt w Bursie Stali Rzeszów. Dzięki wsparciu rzeszowskiej restauracji „Smacznego”, nasi goście codziennie mogą zjeść ciepły posiłek i choć przez chwilę poczuć się w Polsce jak w domu.

Sportowcy Stali Rzeszów pomagają sportowcom zza wschodniej granicy

Materiał TVP Rzeszów przedstawia, jak cały Klub oraz sportowcy Stali Rzeszów – piłkarze Akademii oraz bokser Łukasz Różański – pomagają sportowcom zza wschodniej granicy.

9.03.2022r.

JPB Systeme pomogło uchodźcom z Ukrainy

Wczoraj (08.03) dotarł do nas transport humanitarny prosto z Francji! Dzięki zaangażowaniu firmy JPB oraz Safran niezbędne produkty zostaną dostarczone uchodźcom z Ukrainy.

6.03.2022r.

FIBRAIN na pomoc Ukrainie

Obecna sytuacja za naszą wschodnią granicą wymaga nie tylko słów, ale przede wszystkim czynów. FIBRAIN, jego poszczególne spółki oraz partnerzy i przyjaciele z całego świata żywo włączyli się w akcję pomocy Ukrainie oraz uchodźcom z tego kraju. Pomoc polega nie tylko na wsparciu finansowym, ale także rzeczowym – przekazywane są podstawowe środki medyczne i higieniczne, długoterminowa żywność czy ciepłe koce i śpiwory. Zebrane dary zawozimy na granicę, gdzie odbiera je Yura z grupy Moto Help, dzięki czemu rzeczy trafiają bezpośrednio na teren Ukrainy. Zobaczcie w poniższym filmie, jak wygląda jeden z kilku dziennych transportów najpotrzebniejszych rzeczy zebranych przez FIBRAIN i przyjaciół.

4.03.2022r.

Rosendahl wsparło zbiórkę na rzecz Ukrainy

Zaprzyjaźniona z FIBRAIN austriacka firma Rosendahl wsparła działania na rzecz pomocy osobom z Ukrainy kwotą 10 000 euro. Serdecznie dziękujemy za solidarność z ofiarami wojny!

3.03.2022r.

Trener Akademii Stali Rzeszów Luis Esmi pomaga swoim rodakom

Rosyjska agresja na Ukrainę to ogromny dramat dla wszystkich Ukraińców – także tych pracujących na co dzień w Polsce. Trener naszej Akademii Luis Esmi – Ukrainiec, absolwent Kijowskiego i Lwowskiego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego – codziennie pomaga swoim rodakom uciekającym przed wojną.

Partnerzy FIBRAIN finansują pomoc medyczną

Fundacja Akademii Leona Koźmińskiego oraz firmy Getinge i Crowdway sfinansowały zakup 1000 sztuk apteczek, które trafią bezpośrednio na Ukrainę. Jest to realna pomoc i odpowiedź na potrzeby walczących na wojnie Ukraińców.

Dakar Toyota Rzeszów ufundowała 2000 posiłków

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „#napomocUkrainie DAKAR TOYOTA”

Partner FIBRAIN oraz sponsor Stali Rzeszów Dakar Toyota Rzeszów ufundował 2000 posiłków dla potrzebujących Ukraińców. Jednocześnie zaapelował o wsparcie zbiórki produktów żywnościowych, która odbywa się w Hotelu Ambasadorskim.

2.03.2022r.

JBP Système na pomoc Ukrainie

Zaprzyjaźniona z FIBRAIN firma JBP Système – sponsor Stali Rzeszów – bardzo mocno włączyła się w akcję pomocy Ukraińcom. Damien Marc, prezes francuskiego producenta układów do silników lotniczych, zorganizował zbiórkę, podczas której zebrano prześcieradła, koce, zabawki, środki higieny, żywność o długim terminie przydatności do spożycia czy lekarstwa. Jednocześnie firma na własny koszt przetransportowała tirami zebrane we Francji rzeczy do Polski, dzięki czemu trafią one bezpośrednio do potrzebujących pomocy ukraińskich uchodźców. Więcej w artykule.

Łukasz Różański osobiście transportuje dary na Ukrainę

Bokser Stali Rzeszów Łukasz Różański osobiście transportuje na granicę dary przekazane przez podkarpackie firmy, instytucje i organizacje, m.in. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia Rzeszów, Greenyacht Solina, Stacja narciarska Gromadzyń i klub piłkarski Stal Rzeszów.

WiseGlass udostępniło nośniki reklamowe

Firma WiseGlass udostępniła swoje nośniki reklamowe zlokalizowane w galeriach handlowych i restauracjach, aby informować o możliwości zaangażowania się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Zbiórka darów w FIBRAIN

W FIBRAIN od kilku dni odbywa się zbiórka darów dla osób narodowości ukraińskiej uciekających przed wojną. Pracownicy przekazują najpotrzebniejsze rzeczy, w tym akcesoria medyczne, podstawowe leki czy artykuły higieniczne.

1.03.2022r.

Internat Stali Rzeszów zapewni miejsce ukraińskim dzieciom

Internat Stali Rzeszów jest przygotowany na przyjęcie kilkudziesięciu ukraińskich dzieci, które rozgrywają obecnie turniej piłkarski we Wrocławiu i nie mogą wrócić do swoich rodzin. Zapewnimy im kompleksową opiekę oraz postaramy się stworzyć namiastkę rodzinnego domu. ednocześnie, korzystając z dobrych serc naszych przyjaciół, kilkanaście ukraińskich rodzin – matki z dziećmi – znalazło już schronienie w prywatnych domach i mieszkaniach.

27.02.2022r.

#NIEDLAWOJNY – zbiórka darów i akcja solidarności podczas meczu ligowego Stali Rzeszów z KKS-em Kalisz

Stal Rzeszów przed niedzielnym meczem ligowym z KKS-em Kalisz zorganizowała zbiórkę darów, które zostały przekazane uchodźcom z Ukrainy. Jednocześnie przed samym spotkaniem obie drużyny wyraziły solidarność i zjednoczyły się pod jednym hasłem – #NIEDLAWOJNY.

To tylko część z działań, które jako FIBRAIN podjęliśmy w przeciągu ostatnich zaledwie kilku dni. Mamy nadzieję, że dzięki tej pomocy oraz Państwa wsparciu w postaci wpłat na konto Fundacji Stali Rzeszów, uda nam się pomóc wszystkim, którzy potrzebują naszego wsparcia w tych trudnych chwilach.

Najnowsze aktualności