Artykuły

Stal Rzeszów ramię w ramię z Benfiką, Schalke i PSV. Jak działać w czasie pandemii COVID-19?

środa, 25/03/2020

Kryzys COVID-19 destabilizuje społeczności na całym świecie, dotyka wszystkich. Coraz więcej ludzi choruje, firmy, szkoły i organizacje sportowe zamykają się, a całe społeczności stają w martwym punkcie. Dla dobra naszego społeczeństwa wszyscy musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa, ale także aby utrzymać społeczeństwo w ruchu.

Nadszedł czas, aby się zjednoczyć i wzajemnie wspierać. Stać się kibicem własnej rodziny, sąsiadów, osób pracujących w służbie zdrowia – mówiąc krótko osób z naszej społeczności, które potrzebują wsparcia innych w tych trudnych czasach.

By skuteczniej walczyć z tym potwornym kryzysem, razem z innymi europejskimi klubami, dołączyliśmy do kampanii #SupporterofEachOther.

Ty też możesz zostać kibicem każdego realizując z nami działania wspierające walkę z wirusem w swojej społeczności i inspirując ludzi w sieci do robienia tego samego!

Czym jest kampania #SupporterofEachOther?

Celem tej kampanii jest zainspirowanie ludzi, zawodników, kibiców, klubów, lig, związków i wszystkich innych organizacji i firm do wzajemnego wspierania się w celu przezwyciężenia obecnego kryzysu COVID-19. Organizatorzy, ale i partnerzy akcji wymieniają się między sobą wskazówkami i pomysłami, aby zatrzymać dalsze rozprzestrzenianie się wirusa, zachować zdrowie i aktywność społeczną z domu oraz dbać o siebie. Kampania ma przede wszystkim cel informacyjny. Dodatkowo dzięki temu kibice zaangażowanych klubów zachęcają również wszystkich innych do udziału w inicjatywach pozyskiwania funduszy, na przykład od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Fundacji Narodów Zjednoczonych, czy na rzecz lokalnych podmiotów, szpitali, itp.

Do grona partnerów tej kampanii poza Stalą Rzeszów dołączyły już takie kluby jak Benfika Lizbona, Dinamo Zagrzeb, PSV Eindhoven, Schalke, Club Brugge, Everton FC, czy Red Bull Salzburg.

Uczestnicy podkreślą przykłady najlepszych praktyk z piłki nożnej i organizacji społecznych na arenie międzynarodowej. Koncentrujemy się więc na następujących 5 tematach:

1. Porady dotyczące dzielenia się edukacją na temat tego, jak zachować zdrowie i bezpieczeństwo podczas epidemii COVID-19

2. Aktywność fizyczna sprzyjająca zdrowiu w domu

3. Spójność społeczna – wspieranie się nawzajem, zwłaszcza osób zagrożonych izolacją

4. Wolontariat – zachęcanie ludzi do wzięcia udziału w wolontariacie

5. Inspirowanie – dzielenie się pozytywnymi inicjatywami z całego świata w celu przezwyciężenia kryzysu COVID-19

To jest ten czas, kiedy musimy być zjednoczeni, silni i wzajemnie się wspierać. Dlatego, korzystając z rozpoznawalności swojej marki, nasz Klub na bieżąco dalej będzie informował o zaleceniach WHO oraz rządu dotyczących zasad, jakich należy przestrzegać w tym trudnym czasie. Dziś bierzemy czynny udział i wspieramy akcje charytatywne oraz zbiórki pieniędzy, jak te zorganizowane przez naszych kibiców dla Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie oraz dla Szpitala w Łańcucie (więcej na temat tej akcji przeczytasz TUTAJ ), czy zewnętrzne, jak #michadlamedyka (więcej na ten temat TUTAJ )” – mówi Tomasz Flakowski, manager ds. rozwoju marki i komunikacji Stali Rzeszów.

Także nasz sponsor główny firma FIBRAIN wsparła inicjatywę #G2Akcja, dzięki której najpotrzebniejsze produkty trafiły do podkarpackich szpitali (więcej o tym jak FIBRAIN pomaga szpitalowi w Łańcucie przeczytasz TUTAJ )” – dodaje.

Stal Rzeszów to ogromna społeczność, już teraz tworzona przez kilkadziesiąt tysięcy osób, nie tylko na Podkarpaciu, w którą wchodzą również nasza Akademia oraz Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego. Mając tego pełną świadomość, wspólnie podejmujemy działania mające na celu utrzymać naszych wychowanków w formie, podając przykłady ćwiczeń, jakie mogą zrobić we własnym domu” – podkreśla Flakowski.

Korzystając z takich platform jak ZOOM czy Microsoft Teams spotykamy się wirtualnie z uczniami i zawodnikami prowadząc liczne lekcje i szkolenia. Pracujemy bardzo szeroko nad rozwojem piłkarskim, ale też mentalnym i osobowościowym” – mówi trener Maciej Tokarczyk.

Fundacja Stali Rzeszów organizuje wolontariat, by pomagać osobom starszym, schorowanym, czy z niepełnosprawnościami ruchowymi w zakupach i realizacji recept w aptekach. Organizujemy także telefony nie tylko do naszych bliskich, ale i innych seniorów, by potrzymać ich na duchu, by nie czuli się samotni. Jeżeli są wśród nas seniorzy, którzy potrzebują takiego wsparcia, choćby w zakupach prosimy o kontakt na adres: fundacja@stalrzeszow.pl – postaramy się dotrzeć do wszystkich.

Pamiętajmy też, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie świadczy również wsparcie w zakresie poradnictwa specjalistycznego. Pomoc jest skierowana do osób i rodzin z terenu powiatu rzeszowskiego, które mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych oraz dla osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą, ich dzieci oraz dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Poradnictwo specjalistyczne udzielane jest po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod nr telefonu 519 585 636 pod którym przyjmują psycholog i pedagog (więcej na temat pomocy i godzin dostępności specjalistów przeczytasz tutaj: https://bit.ly/3bnAdL7 ).

Dołącz do naszej drużyny, aby pokonać COVID-19! Wspieraj ludzi w lokalnej społeczności i dziel się z nami swoimi pomysłami i inicjatywami!

#StalRazem

Najnowsze aktualności