Artykuły

Stal Rzeszów wróciła do treningów

poniedziałek, 05/07/2021

Biało-niebiescy rozpoczęli okres przygotowawczy przed startem nowego sezonu eWinner II ligi. Stalowcy rano przeszli niezbędne badania, a o 10:30 trenowali na bocznym boisku przy Hetmańskiej 69. Dzisiaj piłkarzy Stali Rzeszów czeka jeszcze jednostka treningowa na siłowni.

Na pierwszych zajęciach po przerwie pojawili się tak obecni zawodnicy Stali Rzeszów, w tym m.in. Patryk Małecki, który niedawno podpisał kontrakt, jak i gracze testowani, którzy mają w tym tygodniu szansę pokazania się sztabowi szkoleniowemu. – Wzmocnienia są już praktycznie gotowe. Jest to kwestia kilku dni, kiedy potwierdzimy to w badaniach medycznych. Oprócz nazwisk, które się pojawią w najbliższych dniach, myślę, że jeszcze dwa mogą do nas dołączyć – powiedział nam po treningu Daniel Myśliwiec, szkoleniowiec biało-niebieskich. – Najbliższy tydzień to przede wszystkim szansa dla niektórych piłkarzy, którzy są u nas testowani, bo chcemy jak najszybciej zamknąć kadrę. Ci piłkarze, z którymi mamy już ustalone warunki umów i przechodzą aktualnie testy medyczne, nie mogą brać jeszcze udziału w treningach. Dlatego jest to szansa dla piłkarzy testowanych, którzy mogą zasilić nasz zespół – dodał trener Myśliwiec.

Pierwsze zajęcia po przerwie miały podobny przebieg jak treningi, które odbywały się w trakcie poprzedniej rundy. – Pierwszy trening był wprowadzający. Zajęcia są do siebie bardzo podobne, zmienia się głównie ich długość i intensywność. Trener pokazuje także nowym zawodnikom, jak chcemy grać, jaki jest zamysł taktyczny naszej gry i czego będzie wymagał. Właśnie to dzisiaj ćwiczyliśmy – powiedział Piotr Głowacki, kapitan Stali Rzeszów. – Przerwę pomiędzy sezonami spędziłem w domu. Nie mogłem się doczekać pierwszego treningu. Fajnie, że jestem w Stali Rzeszów i mam nadzieję, że moja przygoda z tym klubem będzie owocna – dodał Patryk Małecki, nowy nabytek biało-niebieskich.

W tym tygodniu Stalowcy będą trenować także jutro, w czwartek i piątek. Rzeszowian czekają również dwa sparingi – środę o 10:30 w Woli Chorzelowskiej biało-niebiescy zmierzą się z ŁKS-em Łódź, a w sobotę o tej samej godzinie podopiecznych trenera Myśliwca podejmie „u siebie” Stal Mielec.

Najnowsze aktualności