Artykuły

Stal Rzeszów wspiera małą Hanię – córkę Adriana Błąda

poniedziałek, 29/03/2021

I drużyna Stali Rzeszów przekazała koszulkę z podpisami na licytację dla córeczki kapitana GKS Katowice, Adriana Błąda.

Córeczka kapitana GKS-u Katowice Adriana Błąda przyszła na świat 17 lipca 2020 roku. Niestety, urodziła się z bardzo dużym niedotlenieniem mózgu i otrzymała zaledwie jeden punkt w skali Apgar. Mała Hania pierwsze tygodnie życia spędziła na OIOM-ie walcząc o życie. Ostatecznie tę walkę udało się wygrać, lecz z powodu powikłań po ciężkim niedotlenieniu, które zniszczyło nieodwracalnie znaczną część mózgu, nie udało się uniknąć poważnych problemów rozwojowych. Hania potrzebuje regularnej, kosztownej, wielotorowej rehabilitacji oraz stałej opieki m.in. pediatry, neurologa, neurologopedy, ortopedy, tyflopedagoda, okulisty, gastroenterologa, fizjoterapeutów.

W zbiórkę na rzecz małej Hani zaangażowało się całe środowisko piłkarskie. Dołącza do niej również Stal Rzeszów, przekazując na licytację koszulkę z podpisami.Kilka dni temu doszła do nas informacji o problemach zdrowotnych córeczki Adriana Błąda z GKS-u Katowice. Większość z nas zna Adriana osobiście, a także jako rywala z boiska. W akcje licytacyjne zaangażowało się niemal całe polskie środowisko piłkarskie. My także postanowiliśmy dołączyć do akcji, przeznaczając koszulkę meczową wraz z podpisamipowiedział Piotr Głowacki, kapitan Stali Rzeszów.

Hani oraz jej rodzicom – w imieniu całej biało-niebieskiej społeczności – życzymy dużo zdrowia oraz siły. Zachęcamy do wsparcia zbiórki, która dostępna jest TUTAJ.

Najnowsze aktualności