Wszystkie aktualności

Szymon Łyczko na dłużej w Stali Rzeszów

piątek, 29/03/2024

Szymon Łyczko podpisał nowy kontrakt ze Stalą Rzeszów! Obecna umowa młodzieżowego reprezentanta Polski z naszym klubem obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Szymon Łyczko do naszego klubu trafił w sezonie 2018/2019 z Grunwaldu Budziwój i został graczem grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów.

Przechodził kolejne szczeble i w poprzednim sezonie występował m.in. w drugiej drużynie biało-niebieskich w rozgrywkach 4 ligi podkarpackiej.

Od tego sezonu został włączony do kadry pierwszej drużyny i już w pierwszej kolejce trener Marek Zub dał mu zadebiutować w meczu z Odrą Opole. W swoim debiucie Szymon zdobył jedną z bramek dla naszej drużyny.

W bieżących rozgrywkach zanotował łącznie 21 występów w Fortuna 1 Lidze, w których zdobył 4 bramki. Dwukrotnie zagrał także w meczach Fortuna Pucharu Polski.

Skrzydłowy jest także młodzieżowym reprezentantem Polski i był powoływany do kadry U-17 i U-18. Z tą pierwszą był na ubiegłorocznych mistrzostwach świata, które odbywały się w Indonezji.

18-latek związał się teraz nową umową ze Stalą Rzeszów, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku.

Bardzo się cieszę, że zostaję w Stali Rzeszów na dłużej, bo to ten Klub pozwolił mi się zaprezentować na arenie krajowej. Wiem, że w dalszym ciągu muszę dawać z siebie wszystko, aby się cały czas rozwijać i pokazywać na boiskach pierwszoligowych. Wierzę, że największe sukcesy ze Stalą jeszcze przed nami – powiedział Szymon Łyczko.

Szymon, cieszymy się, że zostajesz z nami na dłużej!

Najnowsze aktualności