AMP

Trening otwarty sekcji AMP Futbol Stali Rzeszów!

czwartek, 04/11/2021

W dniu 30 października 2021 roku sekcja AMP Futbolu Stali Rzeszów zorganizowała trening otwarty. Podczas zajęć kibice oraz dziennikarze mogli zobaczyć, jak wyglądają treningi w tej odmianie piłki nożnej oraz porozmawiać z trenerem i zawodnikami. Więcej zobaczycie w materiale wideo, który znajduje się na końcu artykułu.

– Spotkaliśmy się dzisiaj na bocznym boisku Stali Rzeszów na otwarty trening dla mediów i kibiców. W naszej sekcji jest około 18. zawodników. Aktualnie szukamy kolejnych i zapraszamy w związku z tym osoby, które są zainteresowane i mają amputowane kończyny górne bądź dolne – mówi Artur Hrynkiewicz, trener AMP Futbol Stal Rzeszów.

„Na dzisiejszym treningu skupiliśmy się na odpowiednim przygotowaniu fizycznym zawodników, odpowiedniej rozgrzewce, ćwiczeniach stabilizacyjnych oraz siłowych. Następnie przeszliśmy do treningu typowo piłkarskiego, w którym były elementy podań, strzałów, czy kiwek. Na końcu rozegraliśmy grę, która wymagała od zawodników dużo pracy i siły. Każdy włożył w trening 100 procent serca oraz determinacji. Jeśli nam wystarczy tego zaangażowania na przyszłość, będziemy starali się pokazać z jak najlepszej strony w przyszłości na boiskach ligowych PZU Ekstraklasy”

dodał

– Chciałbym na koniec zaprosić wszystkich, którzy chcieliby wspomóc nas środkami finansowymi, czy jakąkolwiek pomocą, aby zaangażowali się w naszą sekcję. Wszystkich chętnych zawodników również zapraszamy na treningi, które odbywają się na tę chwilę raz w tygodniu, najczęściej w weekendy. Można to pogodzić z pracą, obowiązkami domowymi, czy rodzinnymi. Im nas więcej, tym lepiej – zakończył.

Najnowsze aktualności