Udany powrót do gry. Zwycięstwo w sparingu z Górnikiem Łęczna

sobota, 16/01/2021

Stal Rzeszów pokonała 2-1 pierwszoligowy Górnik Łęczna w meczu sparingowym. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Ramil Mustafaev i Rafał Maciejewski.

Mecz był rozgrywany w wymagających dla obu stron warunkach. Temperatura sięgająca -7 stopni oraz padający śnieg nie ułatwiały zadania. Pomimo tego, sztuczna murawa stadionu w Lubartowie pozwalała grać. W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy mieli większą liczbę sytuacji. Rzeszowianie natomiast najgroźniejsze okazje mieli po stałych fragmentach gry. W doliczonym czasie tej części spotkania Górnik Łęczna wyszedł na prowadzenie po efektownym golu Macieja Orłowskiego.

W drugiej połowie to biało-niebiescy przejęli inicjatywę. Po 120 sekundach od wznowienia gry wyrównującego gola, pierwszego w barwach Stali Rzeszów, zdobył Ramil Mustafaev. Po godzinie gry szansę na zdobycie drugiego gola dla Górnika Łęczna miał Przemysław Banaszak, ale jego strzał głową minął bramkę. W ostatnich fragmentach spotkania nasz bramkarz dwukrotnie wyszedł zwycięsko z pojedynków sam na sam – najpierw świetnie wybronił strzał Śpiączki, a pięć minut później Banaszaka.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach. W 87. minucie Rafał Maciejewski wykorzystał szansę i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jak się ostatecznie okazało, była to bramka na wagę zwycięstwa Stali Rzeszów nad Górnikiem Łęczna w pierwszym tej zimy sparingu.

Górnik Łęczna – Stal Rzeszów 1-2 (1-0)

1-0 Maciej Orłowski 45′
1-1 Ramil Mustafaev 47′
1-2 Rafał Maciejewski 87′

Górnik Łęczna: I połowa: Maciej Gostomski – Leândro, Paweł Baranowski, Kamil Pajnowski, Maciej Orłowski – Michał Goliński, Bartłomiej Kalinkowski, Adrian Cierpka, Serhij Krykun, Karol Struski – Paweł Wojciechowski.

II połowa: Adrian Kostrzewski – Kamil Rozmus, Tomasz Midzierski, Karol Turek (75′ Kamil Duda), Bartłomiej Kukułowicz – Aron Stasiak (75′ Dawid Tkacz), Tomasz Tymosiak, Marcin Stromecki, Aleksander Jagiełło, Przemysław Banaszak – Bartosz Śpiączka.

Stal Rzeszów: I połowa: Wiktor Kaczorowski – Piotr Głowacki, Łukasz Góra, Damian Kostkowski, Radosław Sylwestrzak – Marcel Kotwica, Wojciech Reiman, Bartosz Wolski, Dawid Olejarka, Mariusz Sławek – Damian Michalik.

II połowa: Wiktor Kaczorowski (75′ Radosław Dąbrowski) – Piotr Łazarz, Sławomir Szeliga, Jarosław Fojut, Dominik Sadzawicki – Błażej Szczepanek, Jakub Szczypek, Ramil Mustafaev, Rafał Maciejewski, Wiktor Kłos – Grzegorz Goncerz.