Artykuły

Walka do końca się opłaciła! Komplet punktów w meczu z Błękitnymi Stargard

sobota, 11/07/2020

Stal Rzeszów pokonała w wyjazdowym meczu 31. kolejki Błękitnich Stargard 1-0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w końcówce spotkania Wojciech Reiman.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Stali Rzeszów. To goście tego spotkania częściej utrzymywali się przy piłce, częściej atakowali i częściej tworzyli sobie dobre okazje do otworzenia wyniku meczu. Miejscowi z kolei bronili się całym zespołem na własnej połowie. Wykorzystywane były oba skrzydła, z których ciekawie dośrodkowywali Piotr Głowacki i Damian Michalik. To właśnie po takich zagraniach, Rzepeckiego pokonać mógł Plewka po pół godzinie gry. W pierwszej sytuacji jednak młodzieżowiec biało-niebieskich z bardzo ostrego kąta uderzył w bramkarza rywali, a w drugiej piłkę z głowy ściągnął mu Szrek.

Bardzo dogodne sytuacje w końcówce tej części gry mieli Michalik i Pląskowski. Pomocnik Żurawi uderzył z okolicy 20. metra w boczną siatkę, a napastnik strzelił głową ponad bramką. Błękitni zagrozili poważniej naszemu zespołowi w 35. minucie – Cywiński ograł dwóch obrońców Stali na prawej flance, zszedł z piłką do środka i uderzył po długim słupku. Strzał ominął jednak bramkę Kaczorowskiego. Pomimo widocznej przewagi, biało-niebieskim nie udało się w pierwszej połowie wyjść na prowadzenie.

Drugą część gry Błękitni rozpoczęli nieco inaczej niż wyglądała premierowa odsłona tego spotkania. Zaatakowali wyżej, odważniej, utrudniając tym samym grę Stali Rzeszów. Po okresie przewagi gospodarzy wszystko wróciło do normy – to biało-niebiescy atakowali, kreowali grę, a miejscowi bronili się całym zespołem na własnej połowie, oczekując szansy na kontrę. Takowe się zdarzały, ale defensywa biało-niebieskich dobrze sobie z nimi radziła.

Pomimo wyraźnej optycznej przewagi, długo nie udawało się Żurawiom pokonać bramkarza rywali. Blisko tego był Pląskowski w 72. minucie, ale dobrze interweniował Rzepecki, skracając kąt strzału głową napastnikowi Stali. Przełom nastąpił w 89. minucie – piłka trafiła na prawej stronie pod nogi Michalika, a ten dośrodkował na głowę Wojciecha Reimana, który pewnym strzałem głową dał prowadzenie swojemu zespołowi. Cała drużyna biało-niebieskich w końcowych fragmentach broniła kompletu punktów i nie dopuściła do żadnej groźnej okazji aż do końca spotkania, spokojnie utrzymując piłkę na połowie przeciwnika. Ostatecznie spotkanie zakończyło się ważną, wyjazdową wygraną Stali Rzeszów 1-0 po spotkaniu, w którym trzy punkty naszej drużynie zdecydowanie się należały.

Błękitni Stargard – Stal Rzeszów 0-1 (0-0)

Wojciech Reiman 89′

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szrek, Sadowski, Ostrowski, Theus (90′ Bednarski), Krawczun (90′ Kompanicki), Bochnak (46′ Sanocki), Łysiak, Cywiński (65′ Gawron), Fadecki, Paczuk.

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Głowacki, Kostkowski, Góra, Trznadel, Michalik, Szeliga (90′ Jarecki), Kotwica, Plewka (90′ Szczepanek), Pląskowski (81′ Pieczara), Goncerz (64′ Reiman).