Artykuły

Ważne zwycięstwo na Hetmańskiej

sobota, 22/05/2021

Stal Rzeszów wygrała z Sokołem Ostróda 3-1 w meczu 35. kolejki eWinner II ligi. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Radosław Sylwestrzak, Dawid Olejarka oraz Damian Michalik.

Pierwsza połowa bardzo dobrze układała się od początku dla biało-niebieskich. Sokół w początkowych fragmentach meczu starał się odważniej podejść i wymusić błąd na defensywie Stali, ale defensorzy spokojnie i skutecznie wyprowadzali piłkę do gry. Stalowcy zdecydowanie częściej gościli pod szesnastką przyjezdnych i już w 4. minucie po dośrodkowaniu dobrze w polu karnym odnalazł się Michalik, jednak zbyt lekko uderzył na bramkę, a to uderzenie bez problemów wyłapał Kacper Trelowski. Dwie minuty później ukarany żółtą kartką przez arbitra został Jakub Szczypek. Biało-niebiescy kontrolowali wydarzenia boiskowe i często próbowali napędzać akcje przez Michalika, do którego było kierowanych sporo piłek. Dobra postawa Stalowców musiała przełożyć się na wynik i już w 10. minucie meczu został on otworzony przez Sylwestrzaka, który dostał piłkę na głowę skierował ją do bramki. Przyjezdni bardzo rzadko gościli pod bramką Stali, a pierwszy strzał na bramkę oddali w 18. minucie po dośrodkowaniu jednego z zawodników, ale dobrze wyłapał to Kaczorowski. Miejsca na boisku szukał sobie również Błażej Szczepanek, który schodził do boku, by wspomagać Michalika, ale również napędzał akcje Stali środkiem boiska.

Dużą aktywnością z przodu wykazywał się także Dawid Olejarka, który szukał sobie pozycji na boisku i pokazywał się do gry partnerom. W 23. minucie jego zejście do pola karnego z piłką i oddanie strzału w prawą stronę dało Stali już dwubramkowe prowadzenie. Chwilę później z boku szesnastki Sokoła sfaulowany został Piotr Głowacki, który biegł rozpędzony do piłki, a żółtą kartką ukarany został Paweł Brzuzy. Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Olejarka, ale niedokładnie uderzył obok bramki. Dobra postawa biało-niebieskich w defensywie nie dawała myśleć Sokołowi o bramce, ale z biegiem czasu goście potrafili bardziej odnaleźć się w poczynaniach ofensywnych i zmusić Stal do wycofania się. Trener Piotr Jacek zdecydował się na zmianę w swoim zespole już w 27. minucie. Boisko opuścił Łukasz Mozler, a w jego miejsce pojawił się Dominik Więcek. Drugą żółtą kartkę zawodnikowi Stali arbiter pokazał w 36. minucie, a został nią ukarany Błażej Szczepanek. Z upływem kolejnych minut Stalowcy grali nieco spokojniej niż na początku, ale wciąż szukali swoich sytuacji pod bramką ostródzian. Połowa zakończyła się ostatecznie dwubramkową przewagą Stali.

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w drużynie przyjezdnych. Boisko opuścił Krzysztof Wicki, a w jego miejsce zameldował się Sebastian Rugowski. Sylwestrzak, podobnie jak w pierwszej połowie, podchodził także wyżej do rozegrania i pomagał partnerom w ofensywie. Początkowo Stalowcy odważnie podchodzili pod bramkę Sokoła, ale z czasem nieco uspokoili grę. Goście próbowali agresywniej atakować, mieli więcej sytuacji niż w pierwszej połowie, jednak nie byli skuteczni. Szczepanek mógł podwyższyć prowadzenie już w 49. minucie, ale nie zdołał opanować piłki w polu karnym ostródzian i piłkę złapał Trelowski. Kilka chwil później dobrze interweniował Kaczorowski i zbił piłkę na rzut rożny. Defensywa Stali dobrze funkcjonowała także przy rzutach rożnych ostródzian, kiedy ci dośrodkowywali na pole karne, Stalowcy skutecznie oddalali zagrożenie. Ostródzianie szukali okazji, by zaatakować pressingiem, ale z upływem czasu odpuszczali ten fragment. Na pierwszą zmianę trener Myśliwiec zdecydował się w 57. minucie. Boisko opuścił Szczypek, a w jego miejsce pojawił się Kotwica.

Biało-niebiescy ze spokojem rozgrywali swoje akcje, szukając gry bocznymi sektorami boiska. Zawodnicy Stali notowali także dobre odbiory w środku boiska i w bocznych sektorach, z czego czasem rodziły się szybkie kontry. W 64. minucie Stal po jednym z takich odbiorów puściła szybką kontrę, ale ostatecznie niedokładnie zagrał Wolski i piłkę z piątki po tej sytuacji wybijał bramkarz Sokoła. Pięć minut później do podwyższenia wyniku doprowadził Damian Michalik, który dostał piłkę na pole karne, oddał strzał, ale obronił Trelowski. Piłka niefortunnie odbiła się jednak od obrońcy gości i trafiła do siatki. Kolejna zmiana w zespole ostródzian przypadły na 73. minutę. Łukasz Soszyński opuścił boisko, a zameldował się na nim Jakub Czajkowski. Trzy minuty później na zmianę zdecydował się także trener Myśliwiec, który wpuścił na boisko Marczuka i Goncerza w miejsce Sylwestrzaka i Michalika. Stalowcy kontrolowali grę, ale wciąż grali bezpiecznie. Dobrze funkcjonowała też defensywa Sokoła, która nie pozwalała na podwyższenie wyniku. W 81. minucie ostatnimi zmianami w naszym zespole było wpuszczenie Reimana i Skrzecza w miejsce Kłosa i Wolskiego. Goście zdołali honorową bramkę zdobyć na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, a strzelcem był Piotr Okuniewicz. W 90. minucie żółtą kartką został jeszcze ukarany Jakub Czajkowski. Arbiter doliczył trzy minuty, ale w meczu nie wydarzyło się nic i Stal dowiodła zwycięstwo do końca.

Biało-niebiescy o kolejne ligowe punkty powalczą już w najbliższy piątek z Hutnikiem Kraków. Będzie to kolejny mecz na Hetmańskiej 69 i ponownie pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 19:44. Bilety na ten mecz będą Państwo mogli nabyć w Sklepie Klubowym Stali Rzeszów w Millenium Hall lub na bilety.stalrzeszow.pl.

Stal Rzeszów – Sokół Ostróda 3-1 (2-0)

1-0 Radosław Sylwestrzak – 10′
2-0 Dawid Olejarka – 23′
3-0 Damian Michalik – 69′
3-1 Piotr Okuniewicz – 88′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Piotr Głowacki, Łukasz Góra, Damian Kostkowski, Radosław Sylwestrzak (76′ Dominik Marczuk), Jakub Szczypek (57′ Marcel Kotwica), Błażej Szczepanek, Bartosz Wolski (81′ Wojciech Reiman), Dawid Olejarka, Damian Michalik (76′ Grzegorz Goncerz), Wiktor Kłos (81′ Oktawian Skrzecz)

Sokół Ostróda: Kacper Trelowski – Wojciech Mazurowski, Krzysztof Wicki (46′ Sebastian Rugowski), Paweł Brzuzy, Karol Żwir, Wojciech Kalinowski, Kamil Zalewski, Michał Zimmer, Łukasz Soszyński (73′ Jakub Czajkowski), Łukasz Mozler (27′ Dominik Wiecek), Dawid Wolny

Żółte kartki: Jakub Szczypek (6′) – Paweł Brzuzy (25′) – Błażej Szczepanek (36′) – Jakub Czajkowski (90′)