Wielki finał Podkarpackich Mistrzostw FIFA 20 dobiegł końca!

sobota, 02/05/2020

Dziś został rozegrany mecz finałowy PMF20. Po jednej stronie Damian, reprezentujący KP Tanew Wólka Tanewska, natomiast po drugiej Konrad z Crasnovii Krasne.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Trybuny wypełnione tysiącami kibiców, 19 bramek w 4 meczach i zacięta gra obu drużyn. To w obecnej chwili mało prawdopodobne w realnym świecie, ale możliwe w wirtualnym. Zwycięzcą #PMF20 został Konrad Kura, który reprezentował barwy Crasnovii Krasne. Spotkania zakończyły się wynikami 2:2, 2:3, 3:1 i 4:2.

W pierwszej połowie Konrad konstruował spokojne ataki, jednak w bardzo ładnym stylu, natomiast Damian popełniał w defensywie proste błędy, skutkujące utratą piłek. Mimo to zdołał w 24. minucie przejąć kontrolę nad meczem strzelając bramkę. W 30. minucie Konrad wyrównał na 1:1. W tym spotkaniu zdecydowanie groźniejszy był Manchester United, którym grał Damian. Do przerwy mieliśmy remis.

Po przerwie rozpoczęły się groźne ataki Francji prowadzonej przez Konrada i zdołał on ustrzelić dwa razy w słupek. Swoimi interwencjami popisywali się też bramkarze obu drużyn. W 70. minucie idealnym strzałem zza pola karnego Bruno Fernandes (Manchester United) pokonał Hugo Llorisa (Francja), ustalając jednocześnie wynik na 2:1. Mieliśmy również gola dla Francji na 2:2, jednak z pozycji spalonej. Mbappe (Francja) popisał się wspaniałym uderzeniem z idealnego prostopadłego podania.

Drugie spotkanie nie należało do spokojniejszych. Już w 14. minucie zawodnik reprezentacji Francji Ben Yedder strzelił na 1:0 z fantastycznego podania. Francja bardzo dobrze się broniła, a także grała agresywniej w ataku względem poprzedniego spotkania. Manchester United z początku się gubił i w 45. minucie zapłacił za to golem na 2:0 – Dembele (Francja) zabawił się z bramkarzem. Potem zawodnicy z Manchesteru ożywili się i zdobyli 3 bramki, zwyciężając w drugim spotkaniu. Wyższość pokazał Damian, zwyciężając 3:2.

Reprezentacja Francji fantastycznie grała piłką, popełniała mało błędów i posyłała świetne prostopadłe podania, chociażby to w 19. minucie do Mbappe, które zamienił w bramkę na 1:0. Zawodnicy angielskiej drużyny ożywili się jednak przed przerwą, zdobywając w 44. minucie bramkę na 1:1. Pierwszą połowę drużyny zakończyły remisem.

Po przerwie obie ekipy podeszły spokojnie do gry. Paul Pogba (Francja) mocnym uderzeniem z pola karnego w 67. minucie ustalił wynik na 2:1. Drużyna z Anglii lekko zaspała i po raz kolejny Paul Pogba (Francja) w 86. minucie to wykorzystał strzelając na 3:1. Francji było mało i po 80. minucie tworzyli coraz więcej ataków, jednak obrona Manchesteru United była silniejsza. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Czwarty mecz to koncert Kyliana Mbappe z reprezentacji Francji. Zawodnik zdobył wszystkie 4 bramki dla reprezentacji Francji. Słaba postawa zawodników Manchesteru United była w tym meczu bardzo widoczna. Sporo błędów w środku pola i w defensywie skutkowało straceniem sporej ilości bramek. Mimo to zdołali zdobyć 2 gole, dzięki czemu zakończyli ostatnie spotkanie w PMF20 wynikiem 2:4.