Artykuły

Wracamy do gry!

piątek, 26/02/2021

Jutro o 13:00 we Wronkach Stal Rzeszów powróci do ligowego grania po zimowej przerwie. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca zmierzą się z Lechem II Poznań w ramach 19. kolejki – rozgrywanej na wiosnę, ale należącej jeszcze do zimy.

Lech II Poznań po 18. kolejkach II ligi zajmuje 17 pozycję w tabeli z 14 punktami na koncie. W trakcie przerwy zimowej w zespole rezerw „Kolejorza” doszło do zmiany na stanowisku trenera – Rafała Ulatowskiego, który pozostał na stanowisku dyrektora szkolenia Akademii Lecha Poznań, zastąpił Artur Węska, który wcześniej prowadził Znicz Pruszków. Podczas okresu przygotowawczego Lech II Poznań rozegrał pięć meczów sparingowych – z Polonią Środa Wielkopolska (wygrany 3-1), Nielbą Wągrowiec (wygrany 6-0), Unią Janikowo (wygrany 1-0), Legią II Warszawa (wygrany 2-0) i Ślęzą Wrocław (przegrany 0-4). Z zespołu odeszli napastnik Antoni Prałat (Miedź II Legnica) i obrońca Maksymilian Tkocz (Podhale Nowy Targ). Do rezerw Lecha Poznań trafili natomiast obrońca Adrian Laskowski z ekstraklasowej Warty Poznań, Wojciech Onsorge z Polonii Środa Wielkopolska i Siergiej Kriwiec, który z pierwszą drużyną poznaniaków święcił największe triumfy. Artur Węska, trener rezerw „Kolejorza”, powiedział oficjalnej stronie internetowej Lecha Poznań:

– „Uważam, że okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo solidnie i jesteśmy z niego zadowoleni. To były różne sparingi, ale gra w poszczególnych fazach napawała optymizmem i tak do tego podchodzimy. Natomiast jest wiele elementów do poprawy i nad nimi pracowaliśmy w tym okresie przygotowawczym. Tak jak to się mówi – liga będzie nas weryfikować; liga pokaże, jak te elementy, nad którymi pracowaliśmy, będą funkcjonować już pod pełną presją przeciwnika, wyniku i tabeli. Podchodzimy do tego z dużym spokojem i pokorą. Tylko ciężką pracą, wspólnym zaangażowaniem i jednością jesteśmy w stanie prezentować się lepiej. Bardzo wierzę w tych chłopców.”

Celem głównym rezerw Lecha Poznań jest utrzymanie na centralnym poziomie rozgrywkowym (fot. Lech Poznań)

Stal Rzeszów po szesnastu rozegranych meczach zajmuje 9. pozycję w tabeli z 24 punktami na koncie. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca do Wronek wyruszyli dzisiaj, rano odbywając jeszcze jednostkę treningową. Biało-niebiescy w trakcie okresu przygotowawczego rozegrali osiem sparingów – z Górnikiem Łęczna (wygrany 2-1), Radomiakiem Radom (przegrana 1-3), Sokołem Sieniawa (wygrany 3-2), Wisłoką Dębica (wygrany 6-0), Wólczanką Wólka Pełkińska (wygrany 2-1), Sandecją Nowy Sącz (przegrany 1-2), Garbarnią Kraków (zremisowany 2-2) i Stalą Mielec (wygrany 4-3). Stalowców wzmocnił Jakub Szczypek, który przez ostatnie półtora roku grał w Wólczance Wólka Pełkińska. Młodzieżowiec pokazał się z bardzo dobrej strony w trakcie okresu przygotowawczego, który zwieńczył trafieniem w meczu z mielczanami. Jak podkreśla w rozmowie z naszą stroną Jarosław Fojut, w drużynie nastawienie przed powrotem do gry jest dobre – biało-niebiescy jadą do Wronek po zwycięstwo.

— „Nastawienie przed powrotem do gry jest dobre. Absolutnie wszyscy w zespole są podekscytowani tym, że liga wraca. Co z formą, to okaże się w sobotę. Okres przygotowawczy był na tyle długi, że każdy już czeka na to, żeby wyjść na boisko i zagrać o punkty. Także myślę, że to jest takie podekscytowanie i trochę zadowolenie przed tym, co nas czeka już jutro. Precyzując – jedziemy do Wronek po trzy punkty.

Biało-niebiescy zapowiadają, że jadą do Wronek po trzy punkty (fot. Stal Rzeszów)

Oba zespoły potrzebują punktów już od pierwszych meczów po przerwie – Lech II Poznań będzie walczył o zajęcie bezpiecznej pozycji, a Stal Rzeszów postara się zaatakować pozycje dające awans bądź baraże. Jutrzejsze spotkanie będzie jednocześnie oficjalnym debiutem dla obu szkoleniowców – Daniela Myśliwca i Artura Węski – w roli pierwszych trenerów swoich drużyn. W ostatnim meczu obu zespołów, który odbył się niemal równy rok temu, młodzi Lechici pokonali we Wronkach Stalowców 2-1. Jak będzie w tym sezonie? Przekonamy się już jutro. Początek spotkania o 13:00. Transmisję z tego meczu przeprowadzi Lech Poznań na swoim kanale YouTube.

Najnowsze aktualności