Filmy

Współpraca ZSMS Stal Rzeszów z Politechniką Rzeszowską

środa, 19/01/2022

18 stycznia ZSMS Stal Rzeszów oraz Politechnika Rzeszowska podpisały dokumenty dotyczące współpracy merytoryczno-naukowej pomiędzy oboma podmiotami. Dzięki zawartemu porozumieniu, tak szkoła Stali Rzeszów jak i Politechnika Rzeszowska będą mogły wspólnie się rozwijać w sporcie. Nieformalna współpraca trwa już od kilku lat, a teraz została ona potwierdzona i przedłużona w postaci porozumienia.

Dzięki współpracy Politechnika Rzeszowska może dotrzeć do młodzieży kształcącej się w Szkole Mistrzostwa Sportowego „Stal” w Rzeszowie ze swoją ofertą dydaktyczną. Uczniowie tej szkoły, mimo że pasjonują się sportem i uprawiają sport wyczynowo, mają także plany dalszego rozwoju. Uważam, że kształcenie się w kierunku inżynierów będzie dla tych osób pozytywne, ponieważ są to osoby o specyficznych cechach, nakierunkowane na osiąganie celów, a takich kandydatów chcielibyśmy pozyskiwać i takich inżynierów Politechnika Rzeszowska chciałaby kształcić. Dodatkowo w Politechnice mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych w sekcjach, które prowadzimy – powiedział rektor Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Nasze dzieci mogą na obiektach Politechniki Rzeszowskiej uprawiać sporty dodatkowe, bo Szkoła Mistrzostwa Sportowego Stali Rzeszów to nie tylko piłka, ale także nastawienie na rozwój adeptów w innych dyscyplinach. Dzisiaj sportowiec musi być uniwersalny. Młody zawodnik naszej Akademii i Szkoły trenuje przez 10-12 godzin podczas zajęć typowo piłkarskich, przez 4-6 godzin uprawia sporty ogólnorozwojowe, tj. bieganie, akrobatyka, sport, tenis stołowy. To wspomaga fizyczność sportowca, dzięki czemu może odnosić sukcesy na arenie europejskiej – tłumaczy Prezes Stali Rzeszów S.A. Rafał Kalisz.

Uczniowie naszej Szkoły, zwłaszcza liceum, wykazują zainteresowanie przedmiotami technicznymi. Dzięki naszej współpracy z Politechniką będą oni mogli mieć kontakt z nauczycielami akademickimi, zobaczyć zaplecze Politechniki. Wszyscy ci adepci, którzy nie będą chcieli prowadzić swojej kariery typowo sportowej, będą mogli skorzystać z oferty m.in. Politechniki Rzeszowskiej – dodała dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego STAL w Rzeszowie Ewelina Greszczuk-Sokół.

Najnowsze aktualności