Wszystkie aktualności

Wygrana z Siarką Tarnobrzeg i porażka z Sandecją Nowy Sącz w sobotnich sparingach

sobota, 12/02/2022

W sobotnich sparingach Stal Rzeszów mierzyła się z grającą na zapleczu Ekstraklasy Sandecją Nowy Sącz oraz liderującą w III lidze grupie IV Siarką Tarnobrzeg. Mecz kontrolny z pierwszoligowcem zakończył się porażką 0-1, natomiast starcie z trzecioligowcem przyniosło wygraną 3-0.

O 10:30 w Sanoku biało-niebiescy zmierzyli się z Sandecją Nowy Sącz. Mimo dobrej dyspozycji i kilku dogodnych okazji, ostatecznie lepsza w tym spotkaniu okazała się drużyna trenera Dariusza Dudka. Bramkę na wagę zwycięstwa dla nowosądeczan zdobył w 88. minucie Svetoslav Dikov. Stalowcy zagrali w składzie: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki – Poczobut, Wolski, Danielewicz – Michalik, Małecki, Prokić.

O 18:00 w Nowej Wsi podopieczni trenera Daniela Myśliwca zagrali z Siarką Tarnobrzeg. Wynik rozstrzygnął się w drugiej połowie. Chwilę po wznowieniu gry do siatki rywala trafił Jakub Szczypek. Na 2-0 podwyższył lobem z okolic 25 metra Krystian Wrona. Goście mieli okazję, aby zdobyć gola kontaktowego z rzutu karnego, ale będący w bardzo dobrej dyspozycji Gerard Bieszczad obronił „jedenastkę”. Rezultat spotkania na 3-0 ustalił Rafał Maciejewski. Biało-niebiescy zagrali w składzie: Bieszczad – Maciejewski, Kuc, Wrona, zawodnik testowany – Kotwica, Polowiec, Szczypek – Piątek, zawodnik testowany, Snopczyński.