Artykuły

Wyjazdowe zwycięstwo z rezerwami Śląska Wrocław

piątek, 22/04/2022

Stal Rzeszów zwyciężyła ze Śląskiem II Wrocław 2-1 w spotkaniu 29. kolejki eWinner II ligi. Dwie bramki dla biało-niebieskich po stałych fragmentach gry zdobył obrońca Stali – Łukasz Góra.

Do wyjazdowego spotkania z rezerwami Śląska Wrocław biało-niebiescy przystępowali w zmienionym składzie personalnym względem ostatniego spotkania. W wyjściowym składzie miejsce kontuzjowanego Wiktora Kaczorowskiego zastąpił Krystian Stępniowski, dla którego był to debiut w barwach Stali Rzeszów. Od pierwszej minuty zagrał także Franciszek Polowiec oraz Kacper Sadłocha.

Początek spotkania nie ułożył się najlepiej dla Stali. Już w 4. minucie spotkania czerwoną kartkę obejrzał Paweł Oleksy, który zatrzymał piłkę ręką. Jego miejsce w defensywie zastąpił Poczobut, który zszedł niżej. Biało-niebiescy starali się od początku podchodzić pod rywala i stosować skoki pressingowe oraz próbowali odbierać piłkę – bardzo skuteczny był w tym Damian Michalik, który często też schodził do gry niżej. Gospodarze jedną z groźniejszych sytuacji mieli w 6. minucie, kiedy zza pola obok słupka uderzał Młynarczyk. Wrocławianie w ofensywie próbowali szybkich kontrataków, ale także szukali mocnych i progresywnych podań przed szesnastkę Stali do swoich zawodników, skąd szukali uderzeń. Drużyna trenera Myśliwca miała początkowo duże problemy z szybką grą na kilka kontaktów, ale z czasem gra w tym elemencie się poprawiła. Bartosz Wolski w pierwszych minutach spotkania próbował często grać podcięte piłki w pole karne, zaskakując tym samym obrońców gospodarzy.

W 21. minucie w szesnastce Śląska został sfaulowany Prokić, a sędzia podyktował jedenastkę, której nie wykorzystał Piotr Głowacki. Po niewykorzystanym karnym Stal odważniej ruszyła do ataku i stworzyła kilka ciekawych sytuacji, jak na przykład tą w 23. minucie, kiedy w pole karne dogrywał Prokić, a minimalnie obok słupka uderzał Michalik. Biało-niebiescy starali się także utrzymywać dłużej przy piłce i ze spokojem budować ataki. W defensywie bardzo dobrze spisywał się Łukasz Góra, który przecinał prostopadłe piłki, ale też wyprzedzał zawodników Śląska i wybijał piłki. W 34. minucie dobrą interwencją popisał się Stępniowski i zbił piłkę do boku po strzale gospodarzy. Kilka minut później z rzutu wolnego uderzał Danielewicz, który wywalczył rzut wolny, po którym Łukasz Góra wbił piłkę do bramki i wyprowadził Stal na prowadzenie. Mimo dobrej końcówki Stali, drużyna gospodarzy zdołała odebrać piłkę w środku i po kontrze do bramki z głowy uderzał Szymon Michalski, który doprowadził do remisu przed przerwą.

Druga połowa miała różne fragmenty. Wrocławianie próbowali odważnego pressingu i wymuszenia błędu w defensywie Stali, ale też długo bronili się w obronie niskiej. Od początku aktywny był natomiast Prokić, który napędzał ataki lewą stroną, gdzie często – podobnie jak przed przerwą – wspomagał go Głowacki. Gospodarze w obronie starali się zagęszczać i utrudniali tym samym biało-niebieskim groźniejsze wejścia w szesnastkę. W 60. minucie Stalowcy rozegrali rzut wolny, po czym dośrodkowali piłkę na pole karne, gdzie Łukasz Góra uderzeniem głową ponownie wyprowadził Stal na prowadzenie. Kilka minut później z rzutu wolnego uderzał natomiast Głowacki, ale piłkę złapał bramkarz Śląska.

Trener Myśliwiec na pierwszą zmianę zdecydował się w 73. minucie spotkania. Boisko opuścił Damian Michalik, a w jego miejsce wszedł Patryk Małecki. Biało-niebiescy z upływem czasu swobodniej operowali piłką na połowie Śląska i próbowali przeforsować defensywę gospodarzy. Śląsk w 82. minucie zaatakował, ale po strzałach i podwójnym rykoszecie piłkę złapał Stępniowski. Chwilę później po rzucie rożnym uderzał jeden z zawodników gospodarzy, ale ponownie górą był bramkarz Stali. Oba zespoły szukały jeszcze swoich sytuacji, ale w ostatnich minutach to Śląsk nieco przejął inicjatywę, jednak nie zdołał doprowadzić do wyrównania, dlatego Stal Rzeszów zwyciężyła w rozgrywkach eWinner II ligi po raz 21.

Śląsk II Wrocław – Stal Rzeszów 1-2 (1-1)

0-1 Łukasz Góra – 38′
1-1 Szymon Michalski – 46′
1-2 Łukasz Góra – 60′

Stal Rzeszów: Krystian Stępniowski – Franciszek Polowiec, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki – Bartosz Wolski, Bartłomiej Poczobut, Krzysztof Danielewicz – Damian Michalik (73′ Patryk Małecki), Kacper Sadłocha (86′ Bartosz Snopczyński), Andreja Prokić (86′ Kacper Piątek)

Śląsk II Wrocław: Józef Burta – Mateusz Stawny, Przemysław Bargiel (66′ Mariusz Idzik), Konrad Poprawa, Bartosz Boruń (81′ Olivier Wypart), Szymon Michalski, Łukasz Gerstenstein (61′ Michał Szmigiel), Mateusz Młynarczyk, Kacper Dachnowski (61′ Jakub Jezierski), Piotr Samiec-Talar (82′ Grzegorz Kotowicz), Sebastian Bergier

Żółte kartki: Bartosz Boruń 37., Kacper Dachnowski 46., Konrad Poprawa 64. – Damian Michalik 58., Piotr Głowacki 76.

Czerwona kartka: Paweł Oleksy 4.