Wypowiedź trenera Daniela Myśliwca przed meczem z Motorem Lublin

sobota, 01/05/2021

W ostatni meczu Stal Rzeszów zremisowała z Wigrami Suwałki 1-1, ponownie tracąc bramkę w ostatnich fragmentach meczu. Przed spotkaniem z Motorem Lublin zapytaliśmy trenera Daniela Myśliwca o powody powtarzalności w tym aspekcie, stan zdrowia Mariusza Sławka oraz o przygotowania do meczu z lublinianami.

O grze w obronie, która uległa poprawie, ale było to niewystarczające do utrzymania wyniku

To, że było widać poprawę to mnie cieszy, bo nie tylko ja to dostrzegam, ale czuje to też drużyna, i to jest najbardziej optymistyczne. Dlaczego tracimy gole w końcówkach?  To jest tak naprawdę typowe zachowanie, gdy możemy mieć mecz i nasze zachowania pod kontrolą, a przeciwnik ucieka się do bezpośrednich ataków. Często jest to też wertykalna gra jak w poprzednim meczu i ona też determinuje większy chaos na boisku. W poprzednich spotkaniach mieliśmy większy problem, mówiąc kolokwialnie, z ogarnięciem tego chaosu, a w tym meczu z Wigrami trwało to bardzo długo – 94 minuty. Dlatego z jednej strony na pewno trzeba być czujnym i uważnym do samego końca w reakcji na bardziej chaotyczne, czasami rozpaczliwe ataki, i przed nimi się bronić. Dramatu, mimo wszystko, bym z tego nie robił, bo jeżeli widać postęp, to jest to najważniejsze. A ja głęboko wierzę, że koncentrację utrzymamy nawet przez 99 minut, jeżeli będzie taka potrzeba.

O tym, czy Mariusz Sławek zagra w meczu z Motorem Lublin

Mariusz w pierwszej połowie ostatniego meczu doznał urazu, który wydaje się na tyle poważny, że na pewno nie będzie uczestniczył w treningach w tym tygodniu i drużyna nie będzie mogła skorzystać z jego pomocy w niedzielę. A o to, co się konkretnie wydarzyło i jaki jest przewidywany czas jego powrotu, będziemy pytać bardziej kompetentne ode mnie osoby.

O przygotowaniach do meczu z Motorem Lublin

Spodziewam się, że na pewno będą chcieli z nami wygrać. Myślę, że bardzo trudno przewidzieć konkretny scenariusz, jaki będą chcieli wybrać na ten mecz. Ale tak samo, jak w poprzednich meczach, mamy konkretne mechanizmy obrony. Z punktu widzenia ich działań ofensywnych też mamy pewien konkretny pomysł i o konkretach będziemy pewnie rozmawiać bliżej spotkania. Na pewno cieszy mnie to, że przyjeżdża do nas drużyna, która chce otwierać grę od własnej bramki, czyli teoretycznie jest bardziej odważna, i to może stworzyć znów dobre widowisko i na to liczę. Co do przygotowań, tak jak zaznaczyłem na początku – przygotowujemy się w taki sam sposób. Intensywność zajęć jest niestety mniejsza, bo mamy bardzo mało czasu na pracę, ale myślę, że z tym sobie też poradzimy.