Artykuły

Wypowiedzi szkoleniowców po meczu Stal Rzeszów – Widzew Łódź

niedziela, 07/06/2020

Co powiedzieli trenerzy na pomeczowej konferencji prasowej?

Marcin Kaczmarek – Widzew Łódź

Pamiętając mecz ze Skrą Częstochowa i olbrzymi żal w stosunku do tego, co się wydarzyło, wiedzieliśmy, że w Rzeszowie czeka nas trudne spotkanie. Graliśmy z przeciwnikiem, który wcześniej wygrał i został zbudowany, by walczyć o najwyższe miejsca i było widać, że na boisku łatwo nie jest.

– Co do przebiegu gry – myślę, że obie drużyny miały swoje sytuacje. My mieliśmy „piłkę meczową” w 90. minucie, gdy Rafał Wolsztyński zachował się doskonale, ale niestety trafił w bramkarza. Zawsze będziemy szukać fragmentów, które należy poprawić. W pewnym momencie mieliśmy problem z ustawieniem się w stosunku do ataku pozycyjnego Stali. Poprawiliśmy to w przerwie i w drugiej części gry lepiej to już wyglądało.

Przeciwnik był dobrze dysponowany, ale nigdy nas nie będzie zadowalał remis. Jesteśmy w Widzewie i zawsze chcemy wygrywać. Natomiast dzisiaj dopisaliśmy sobie punkt na trudnym terenie. Teraz musimy się zregenerować, aby przygotować się do meczu z Legionovią.

Marcin Wołowiec – Stal Rzeszów

Wydaje mi się, że mecz stał na bardzo dobrym poziomie, zwłaszcza pod względem taktycznym. Znaliśmy sposób gry Widzewa i również łodzianie wiedzieli, jak my organizujemy się na boisku. Od początku meczu trwała wymiana ciosów, jednak wydaje mi się, że mecz był pod naszą kontrolą. Sytuacje, które Widzew stworzył pod koniec meczu, trochę zaciemniają obraz przebiegu tego starcia. Ale ostatecznie uważam, że wynik jest sprawiedliwy. Teraz trzeba go przeanalizować i skupić się na sobotnim meczu z kolejnym kandydatem do awansu – GKS-em Katowice.

– Zabrakło nam trochę konkretów w polu karnym – mieliśmy sporo sytuacji nie wynikających z przypadku, tylko mocno wypracowanych, ale zabrakło finalizacji. Pozostałe aspekty były na wysokim poziomie i to, co zakładaliśmy, zostało zrealizowane.

Dotyczy meczu

Stadion Miejski "Stal"
II Liga 2019/2020

0:0

Najnowsze aktualności