Artykuły

Wypowiedzi trenerów po meczu Resovia – Stal Rzeszów

niedziela, 21/06/2020

Po 86. Derbach Rzeszowa głos zabrali szkoleniowcy obu zespołów - Szymon Grabowski i Marcin Wołowiec.

Marcin Wołowiec

Szanujemy ten ciężko wywalczony punkt, na terenie, na którym nigdy nie było łatwo, również dzisiaj. Obie drużyny miały swoje sytuacje, nie było ich może bardzo dużo, ale zaangażowania i walki żadnemu zespołowi nie można odmówić.

Byliśmy bardziej przygotowani na oskrzydlanie akcji przez Resovię i większą liczbę dośrodkowań po jej stronie. Może też przez to otworzyliśmy trochę środek i Resovia miała łatwiejsze wejście w naszą drugą linię. Jednak ani my Resovii, ani Resovia nas czymś szczególnym nie zaskoczyła.

– Nie mogę odmówić zaangażowania moim zawodnikom w tym meczu. Dali z siebie wszystko – stać nas było na remis i trzeba ten punkt uszanować. Myślę, że jest to sprawiedliwy wynik. Obie drużyny miały swoje sytuacje, może optyczną przewagę miała Resovia, ale nic z niej jednak nie wynikało. Zrobiliśmy mały krok ku temu, by realizować swój cel. Przypomnę tylko, że na 5 meczów był to nasz 4 wyjazd i za tydzień w końcu wracamy na własne boisko.

Moi zawodnicy zaskakują mnie na plus. Wyciągają wnioski, uczą się, niestety nie idzie jeszcze za tym wynik, ale porażki są elementem sukcesu i muszą być wkalkulowane w sport. Nie ma się co biczować – wracamy na Hetmańską i chcemy dać radość naszym kibicom.

Szymon Grabowski

Na gorąco nie chcę oceniać tego spotkania, bo emocje jeszcze we mnie buzują. Moi zawodnicy mogą być dumni, że zagrali taki mecz derbowy. Niestety, dalej nam czegoś brakuje, ale to były nasze najlepsze zawody. Dawno nie pamiętam Resovii, żeby tak wyglądała w derbach, żeby miała taką przewagę. Będziemy ciężko pracować, aby ci ludzie, którzy dzisiaj są zawiedzeni, byli zadowoleni.

Od samego początku powtarzałem, mimo że niektórzy się śmiali, że ta drużyna będzie grała lepiej. I gra lepiej. Widać progres, ale w piłce nożnej chodzi o strzelanie bramek i trzy punkty – ich braku nie mogę w tej chwili przeboleć i jestem trochę rozgoryczony. Mieliśmy na tyle dużo sytuacji, prowadziliśmy grę, że powinniśmy wcześniej zdobyć bramkę. Stal wyprowadziła bardzo groźną kontrę, ale chcę bardzo pochwalić Geńca za zachowanie w tej sytuacji – wiadomo, kartka, faul taktyczny, ale gdyby w tej 95. minucie moi zawodnicy tak szybko nie wrócili do defensywy, to skończyłoby się czerwonym kartonikiem. Podziwiam moich zawodników za to, ile zostawiają zdrowia na boisku w tym ciężkim momencie, w jakim jesteśmy.

ZAPIS WIDEO ROZMÓW POMECZOWYCH

Dotyczy meczu

Stadion Resovii
II Liga 2019/2020

0:0

Najnowsze aktualności