Wypowiedzi trenerów po meczu sparingowym Górnik Łęczna – Stal Rzeszów

sobota, 16/01/2021

Stal Rzeszów pokonała Górnika Łęczna 2-1 w pierwszym w tym roku meczu sparingowym. Szkoleniowcy obu zespołów - Kamil Kiereś i Daniel Myśliwiec - podsumowali to spotkanie.

Kamil Kiereś, szkoleniowiec Górnika Łęczna: – Pierwszy sparing po dłuższej przerwie. Mamy za sobą dwa tygodnie ciężkiej pracy. Przede wszystkim szukamy w tych sparingach fundamentów, które występowały w rundzie jesiennej na poziomie pierwszej ligi. Wiadomo, że sparing ma to do siebie, że można sprawdzić większość zawodników. Dzisiaj mieli okazję też zadebiutować dwaj młodzi zawodnicy – Kamil Duda i Dawid Tkacz. Sporo wniosków możemy wyciągnąć z tego sparingu. Można powiedzieć, że rozegraliśmy dwie różne połowy – każda miała inny obraz, druga była przegrana. Patrzymy do przodu.

Daniel Myśliwiec, trener Stali Rzeszów: Sparing na pewno wartościowy, ponieważ zawsze dobrze jest grać z dobrze zorganizowanym zespołem, a drużyny trenera Kieresia są w tym powtarzalne. Cieszę się, że pomimo tego, że wycieczka w to miejsce była dosyć długa jak na sparing, to zagraliśmy niezłe zawody z dobrym przeciwnikiem. Moi piłkarze przez cały mecz starali się jak najlepiej przenieść pracę wykonana w tygodniu na mecz i to jest na tym etapie najważniejsze. Energia, entuzjazm od pierwszego dnia są na bardzo dobrym poziomie i takie samo było to spotkanie.