Wywalczony punkt w Łęcznej!

niedziela, 19/07/2020

W 33. kolejce Stal Rzeszów remisuje z Górnikiem Łęczna. Bramki dla biało-niebieskich zdobywali Damian Michalik i Damian Kostkowski.

Pierwsza połowa rozpoczęła się źle dla Stali. W pierwszych sekundach, po błędzie biało-niebieskich, doszło do groźnej sytuacji, jednak Bieszczad zachował się bardzo dobrze i wygrał pojedynek sam na sam. Stal Rzeszów bramkę straciła w 2. minucie, ale już po trzech minutach wyrównała. Potem gra nieco się uspokoiła, ale to biało-niebiescy utrzymywali się przy piłce dłużej i momentami zagrażali bramce Górnika Łeczna. W 18. minucie, po bardzo dobrym zagraniu Głowackiego do Kłosa, mogliśmy prowadzić 2:1, ale młodzieżowiec uderzył nad bramką. Gospodarze mieli swoje sytuacje, szczególnie ze stałych fragmentów gry, ale nie potrafili ich wykończyć. Przełom nastąpił w 31. minucie, gdy Adrian Cierpka popisał się fantastycznym strzałem z dystansu i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Pod koniec połowy gospodarze jeszcze bardziej się ożywili i mieli wiele okazji, jednak nie dali rady ich wykończyć.

Druga część gry to w głównej mierze wymiana ciosów między drużynami. Początek pod dyktando Górnika Łęczna. W 48. minucie świetna parada Bieszczada, który mimo dwóch straconych bramek rozegrał bardzo dobre spotkanie. 56. minuta to bardzo dobra sytuacja Stali, ale niestety przestrzelił Reiman. Żółtą kartkę w 63. minucie otrzymał Błażej Szczepanek. W 67. minucie trener Marcin Wołowiec wykorzystał dwie zmiany – Jarecki za Głowackiego i Plewka za Kłosa. Po dwóch zmianach w 71. minucie świetne dośrodkowanie Wojciecha Reimana na głowę Damiana Kostkowskiego i wyrównanie na 2:2. Po tej bramce gospodarze postraszyli Stal Rzeszów kilkoma sytuacjami w polu karnym. W 76. minucie zmiana u gospodarzy – Lewandowski za Golińskiego, a potem w 85. minucie Korczakowski za Wojciechowskiego. W 88. minucie na zakończenie żółta kartka dla Wojciecha Reimana.

Górnik Łęczna – Stal Rzeszów 2-1 (2-2)