Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków 5-1, 31-07-2021, fot. K.Krupa

Z 1-0 na 1-3! Stal Rzeszów odrobiła straty i wygrała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

sobota, 07/08/2021

Stal Rzeszów pokonała Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3-1 (0-1) w meczu 2. kolejki eWinner II ligi. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Krzysztof Danielewicz, Patryk Małecki i Bartosz Snopczyński.

W pierwszej połowie meczu gospodarze pokazali, że dzisiejsze starcie z pewnością nie będzie „spacerkiem” dla podopiecznych trenera Daniela Myśliwca. W 8 minucie, po akcji lewą stroną, piłka zatrzepotała w siatce Stalowców, lecz arbiter boczny uniósł chorągiewkę, wskazując spalonego. W ataku wyróżniał się w szczególności Sarmiento, który urywał się do piłek zagranych na wolne pole oraz próbował strzałów na bramkę, lecz na jego drodze stawali obrońcy Stali bądź Wiktor Kaczorowski. Po stronie rzeszowian na uwagę zasługuje przede wszystkim sytuacja Małeckiego z 28 minuty, gdy otrzymał podanie na wolne pole, wbiegł z piłką w szesnastkę, przełożył futbolówkę na lewą nogę i oddał strzał, który jednak dobrze obronił bramkarz miejscowych. Solidnie prezentujący się pierwszej połowie miejscowi na przerwę schodzili z prowadzeniem – w 43. minucie Sarmiento, po podaniu z lewej flanki, pokonał bramkarza biało-niebieskich i ustalił wynik premierowej odsłony.

Na drugą połowę Stalowcy wyszli wyraźnie bardzo mocno zmobilizowani. Goście zaczęli grać wyższym i mocniejszym pressingiem, co przynosiło efekt w postaci szybko odzyskiwanej piłki. Na uwagę zasługują sytuacje z okolicy 70. minuty spotkania. Najpierw długą akcję pozycyjną kończyli strzałami Danielewicz i Maciejewski (uderzenia blokowane przez defensorów miejscowych), a następnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem, po zejściu do środka i rozegraniu piłki „na klepkę”, znalazł się Marczuk, lecz jego strzał oddany po ziemi wybronił Haluch. Ciągły napór Stalowców oraz zdecydowana ich przewaga w drugiej części gry przyniosły skutek w 79. minucie – dośrodkowanie na pole karne strzałem głową wykończył Danielewicz i wyrównał rezultat. Rozpędzeni biało-niebiescy wyszli na prowadzenie już pięć minut później, a gola zdobył Małecki dostawiając nogę do świetnego podania prostopadłego. Rezultat spotkania na trzy minuty przed końcem ustalił Snopczyński i postawił kropkę nad i tak w tym meczu, jak i w pogoni Stali Rzeszów za Pogonią z Grodziska Mazowieckiego.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Rzeszów 1-3 (1-0)

1-0 Jean Franco Sarmiento 44′
1-1 Krzysztof Danielewicz 79′
1-2 Patryk Małecki 84′
1-3 Bartosz Snopczyński 27′

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Artur Haluch, Aleksander Theus, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Piotr Maślanka, Wojciech Kalinowski (59’Damian Jaroń), Kacper Gzieło (46′ Piotr Owczarek), Jakub Kołaczek (90′ Michał Sacharuk), Michał Wrzesiński (76′ Bartłomiej Urbański), Jakub Czajkowski (90′ Daniel Łukaszczyk), Jean Franco Sarmiento.

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski, Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki, Krzysztof Danielewicz, Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski (69′ Dawid Olejarka), Damian Michalik (82′ Mariusz Sławek), Patryk Małecki (89′ Jakub Szczypek), Rafał Maciejewski (69’Bartosz Snopczyński).

Żółte kartki: Wrzesiński, Czajkowski, Owczarek.