Artykuły

Z obozu rywala – Elana Toruń

czwartek, 12/03/2020

Toruńska Elana będzie najbliższym rywalem Stali Rzeszów. Co słychać u naszego sobotniego przeciwnika?

Autor tekstu: Michał Mryczko

W przerwie zimowej w Elanie Toruń zaszły poważne zmiany. Przede wszystkim, nowym prezesem klubu z kujawsko-pomorskiego został Jacek Bednarz, który sprawował w przeszłości tę funkcję w Wiśle Kraków. Były piłkarz był również dyrektorem sportowym Legii Warszawa oraz wspomnianej wcześniej Białej Gwiazdy. Do klubu przyszło trzech zawodników ze Słowacji ( w tym m. in Matus Marcin, który zdobył bramkę w wygranym 5-0 meczu z Górnikiem Łęczna), Dominik Pisarek z rezerw Górnika Zabrze i Paweł Sokół z Korony Kielce. Odeszli natomiast Adam Dobosz, Paweł Karbowiński, Dominik Sokół i Damian Zagórski.

W pierwszym meczu na wiosnę Elana sprawiła nie lada niespodziankę. Gospodarze tego spotkania pokonali kandydata do awansu Górnika Łęczna aż 5-0. Tydzień później torunianom nie poszło już tak dobrze – podopieczni trenera Bogusława Pietrzaka przegrali na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 0-1 po bardzo pechowej, samobójczej bramce Pawła Sokoła. Nasi sobotni rywale plasują się na 11. miejscu w tabeli z 29 punktami, a zatem dwie pozycje niżej, ale z zaledwie „oczkiem” mniej na koncie.

Jak powiedział dla serwisu gol24.pl Adam Krużyński, członek rady nadzorczej Elany, celem drużyny z Torunia jest „zaatakowanie na wiosnę pozycji dających awans do I ligi”. W tym też mają pomóc transfery zawodników ze Słowacji. Obecnie strata do drugiego miejsca w tabeli wynosi 13 punktów, zatem, jeżeli rozgrywki zostaną rozegrane zgodnie z planem, wszystko przed torunianami.

Autor tekstu: Michał Mryczko

Dotyczy meczu

Stadion Elana
II Liga 2019/2020

1:4

Najnowsze aktualności