Artykuły

Z obozu rywala – Garbarnia Kraków

środa, 28/07/2021

Przed nami nowy sezon eWinner II ligi. Pierwszym rywalem biało-niebieskich w nowych rozgrywkach będzie Garbarnia Kraków, którą Stalowcy podejmą w sobotę na własnym boisku. Co słychać w obozie naszego najbliższego rywala?

Garbarnia Kraków ostatni sezon zakończyła na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 52 punktów – tylu samo ile szósta Skra Częstochowa, która weszła do baraży dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich między drużynami z taką samą zdobyczą punktową oraz ostatecznie awansowała do Fortuna I ligi. W trakcie letniej przerwy w drużynie z Krakowa doszło do wielu zmian. Przede wszystkim funkcję trenera I zespołu przestał pełnić Łukasz Surma, a jego miejsce zajął Maciej Musiał – 44 letni szkoleniowiec, były piłkarz Wisły Kraków, asystent trenera w Pogoni Szczecin, Sandecji Nowy Sącz czy Zagłębiu Sosnowiec, dla którego będzie to trenerski debiut na poziomie centralnym. Z zespołu odeszli napastnik Michał Fidziukiewicz (Motor Lublin), obrońcy Rafał Górecki (Wisłoka Dębica) i Michał Rutkowski, pomocnicy Jakub Górski (Korona Kielce), Tomasz Kołbon (Motor Lublin), Jakub Kowalski (Podhale Nowy Targ), Marek Masiuda, Błażej Radwanek (Wisłoka Dębica) i Bruno Wacławek. W ich miejsce do Garbarni trafili obrońcy Jakub Banach, Mateusz Bartków i Patryk Warczak, pomocnicy Kacper Ciuruś, Michał Klec, Bartłomiej Purcha, Wojciech Słomka i Wiktor Szywacz oraz napastnik Jakub Kuczera.

„Garbarze” w trakcie letniego okresu przygotowawczego rozegrali cztery mecze sparingowe. Pierwszy z nich, który odbył się 10 lipca, krakowianie zremisowali na własnym boisku 1-1 z Wisłoką Dębica. Bramkę dla naszych sobotnich rywali zdobył zawodnik testowany. Cztery dni później Garbarnię sprawdził pierwszoligowy GKS Tychy, który wygrał 2-1, a gola dla drugoligowca zdobył Malik. 17 lipca podopieczni trenera Musiała zremisowali 2-2 z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ po golach zawodnika testowanego i Marszalika. Ostatnim spotkaniem kontrolnym dla Garbarni było starcie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które zakończyło się remisem 4-4, a gole dla „Garbarzy” zdobyli Słomka, Feliks (dwa) i Duda. Jak widać, aż 3 z 4 meczów zakończyło się remisami, a krakowianie zdobyli w nich łącznie 8 goli, tracąc przy tym 9 bramek.

W zespole z Krakowa doszło do sporych przetasowań. Stanowisko pierwszego trenera objął Maciej Musiał, a w drużynie pojawiło się 9 nowych zawodników. Z pewnością nie będzie to ta sama Garbarnia co z poprzedniego sezonu, ale nie oznacza to, że zespół z Krakowa nie włączy się do walki o baraże. Powtarzając starą, oczywistą piłkarską prawdę – pierwsze mecze ligowe pokażą, na co będzie stać ten zespół w najbliższym sezonie.

Najnowsze aktualności