Wszystkie aktualności

Z obozu rywala – GKS Tychy

czwartek, 25/05/2023

Przed Stalą Rzeszów dwa decydujące mecze w kontekście walki o baraże. Pierwszy z nich biało-niebiescy rozegrają w Tychach, gdzie ich rywalem będzie miejscowy GKS. Zobaczcie, co słychać w obozie naszego najbliższego rywala.

GKS Tychy to klub założony w 1971 roku, występujący na poziomie Fortuna 1 Ligi nieprzerwanie już od ośmiu sezonów. W sezonie 2020/2021 tyszanie stanęli przed szansą na awans do PKO BP Ekstraklasy, lecz w pierwszym meczu barażowym, rozgrywanym na własnym boisku, przegrali po rzutach karnych z Górnikiem Łęczna, który ostatecznie w tamtych barażach uzyskał awans do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej, ogrywając na wyjeździe ŁKS Łódź.

W ostatnim meczu biało-niebieskich z tyszanami to ówcześni goście zwyciężyli na Hetmańskiej 2-1, a bramki dla naszego najbliższego przeciwnika zdobył wówczas Marcin Kozina. Obecnie ten zawodnik nie gra regularnie – głównie znajduje się na ławce rezerwowych. Gola dla Stali Rzeszów zdobył w tym spotkaniu Bartłomiej Poczobut z rzutu karnego.

27 marca bieżącego roku nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej GKS-u – Dominika Nowaka zastąpił Dariusz Banasik, kojarzony w ostatnim czasie przede wszystkim z Radomiakiem Radom, z którym przeszedł w cztery lata drogę od drugiej ligi do ekstraklasy.

GKS Tychy plasuje się obecnie na 12. miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 38. punktów. Na taki wynik punktowy tyszan złożyło się 10 zwycięstw, 8 remisów i 14 porażek. W ostatnich pięciu spotkaniach nasi najbliżsi rywala zdobyli siedem punktów, wygrywając ze Skrą Częstochowa i Górnikiem Łęczna, remisując z Chrobrym Głogów i przegrywając z Puszczą Niepołomice i GKS-em Katowice. Najlepszym strzelcem zespołu z Tychów jest Mateusz Czyżycki z dziewięcioma trafieniami na koncie.

GKS Tychy w pigułce:

Miejsce w tabeli: 12.

Punkty: 38.

Bramki: 46-51.

W pierwszym meczu przeciwko Stali: 1-2.

Trener: Dariusz Banasik.

Najlepszy strzelec: Mateusz Czyżycki (9 bramek).

Gwiazda drużyny: Antonio Dominguez.

Najnowsze aktualności