Z obozu rywala – Górnik Polkowice

środa, 04/03/2020

W 22. kolejce II ligi Stal Rzeszów podejmie na własnym boisku Górnika Polkowice. Przed starciem dwóch beniaminków warto zobaczyć, co działo się u naszego najbliższego rywala w trakcie zimowej przerwy oraz jak otworzył piłkarską wiosnę.

Autor tekstu: Michał Mryczko

Górnik Polkowice w trakcie okresu przygotowawczego rozegrał osiem sparingów, w których sześciokrotnie wygrał, dwukrotnie zremisował i raz przegrał. Na bardzo udany bilans bramkowy po stronie goli zdobytych – 17 strzelonych i 6 straconych goli – złożyły się głównie trafienia obu napastników zespołu z Dolnego Śląska, Eryka Sobkowa i Michała Bednarskiego.

W przerwie zimowej z klubem pożegnali się obrońca Dominik Małkowski i pomocnik, nieprzerwanie od początku kariery związany z Polkowicami, Mateusz Surożyński. Do zespołu trenera Enkeleida Dobiego trafili natomiast napastnik Mateusz Baszak i pomocnik Kajetan Szmyt. Młodzi zawodnicy – dwudziestojedno- i siedemnastolatek – występowali w poprzedniej rundzie w, odpowiednio, Apisie Jędrzychowice i Warcie Poznań.

Poprzednią rundę jeden z beniaminków II ligi zakończył na 12. miejscu w tabeli z 27. punktami na koncie. Na taką zdobycz złożyło się 6 zwycięstw, 6 remisów i 8 porażek. Po ubiegłosobotnim, wygranym 4-1 meczu domowym ze Skrą Częstochowa, polkowiczanie pozycji nie zmienili, ale dopisali trzy „oczka” do swojej zdobyczy.

Celem naszego najbliższego rywala jest zajęcie spokojnego miejsca w ligowym zestawieniu, co nie wyklucza także bycia w gronie drużyn walczących o awans do Fortuna I ligi. Zespół z Dolnego Śląska, po ciężkim początku sezonu, stopniowo łapał wiatr w żagle i z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.