Artykuły

Z obozu rywala – Lech II Poznań

czwartek, 25/02/2021

Pierwszy mecz rundy wiosennej II ligi sezonu 2020/2021 Stal Rzeszów rozegra we Wronkach z Lechem II Poznań. Co słychać w obozie naszego najbliższego rywala?

Wraz z końcem roku doszło do zmiany trenera Lecha II Poznań. Rafała Ulatowskiego, który pozostał na zajmowanym wówczas jednocześnie stanowisku dyrektora szkolenia Akademii Lecha Poznań, zastąpił Artur Węska, prowadzący wcześniej Znicz Pruszków. Zespół pod wodzą nowego szkoleniowca wrócił do treningów początkiem stycznia. W trakcie okresu przygotowawczego rozegrał pięć sparingów – z Polonią Środa Wielkopolska (wygrana 3-1), Nielbą Wągrowiec (zwycięstwo 6-0), Unią Janikowo (wygrana 1-0), Legią II Warszawa (zwycięstwo 2-0) i Ślęzą Wrocław (porażka 0-4). Ostatni, nieudany mecz, według trenera Węski wzmocni koncentrację i będzie przyczynkiem do poprawy w przyszłych, ligowych spotkaniach. Jak powiedział na łamach oficjalnej strony Lecha Poznań:

– „To wzmocni naszą koncentrację, chcemy to przekuć w mocniejsze podejście do detali i szczegółów, o których niestety trochę zapomnieliśmy w tym ostatnim sparingu. Były dobre momenty, ale też sporo rzeczy do poprawy. Dlatego traktujemy to jako kolejny krok do lepszej gry, czy to pod względem indywidualnych umiejętności, czy postawy grupowej.

Sobotni mecz będzie pierwszym dla Artura Węski w roli szkoleniowca Lecha II Poznań (fot. Przemysław Szyszka, Lech Poznań)

W trakcie przerwy zimowej z rezerw Lecha Poznań odeszło dwóch zawodników – napastnik Antoni Prałat (Miedź II Legnica) i obrońca Maksymilian Tkocz (Podhale Nowy Targ). Na uwagę zasługują jednak transfery przychodzące, bowiem naszego sobotniego rywala wzmocniło trzech jakościowych graczy – obrońca Adrian Laskowski z ekstraklasowej Warty Poznań, Wojciech Onsorge z Polonii Środa Wielkopolska (wcześniej Elana Toruń; Onsorge grał w meczach przeciwko Stali Rzeszów w poprzednim sezonie) i najgłośniejsze nazwisko okienka transferowego w II lidze – Siergiej Kriwiec, który z pierwszą drużyną Lecha święcił kilka lat temu największe triumfy w historii klubu na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Zaraz po transferze białoruski pomocnik powiedział dla oficjalnej strony Lecha Poznań, że w nowym otoczeniu czuje się komfortowo:

– „Cały czas pozostawałem blisko Poznania, mam tutaj rodzinę i obserwowałem, co dzieje się w Lechu. Cieszę się, że spotykam znajome twarze, Grzesiek (Wojtkowiak – przyp. red. Stali Rzeszów) sporo mi pomógł przy wejściu do szatni rezerw. Przede mną teraz jeszcze chwila na aklimatyzację przed startem, praca w młodszym otoczeniu też jest czymś dla mnie nowym i cieszę się na to doświadczenie. Mam sporo chęci do gry i liczę, że zdrowie będzie mi dopisywało”.

Rezerwy Lecha Poznań plasują się aktualnie na spadkowej, 17 pozycji w tabeli II ligi, z dwoma punktami straty do bezpiecznego miejsca. Nie mogą więc dziwić bardzo solidne wzmocnienia składu – Kolejorz, aby nadal móc ogrywać swoich juniorów na najwyższym możliwym seniorskim poziomie, musi zdecydowanie poprawić swoją dyspozycję na wiosnę.

Dotyczy meczu

Stadion Amica Wronki
II Liga 2020/2021

5:1

Najnowsze aktualności