Artykuły

Z obozu rywala – Miedź II Legnica

poniedziałek, 18/09/2023

Stal Rzeszów zaczyna rywalizację w kolejnej edycji Fortuna Pucharu Polski, a rywalem biało-niebieskich będzie drugi zespół Miedzi Legnica. Sprawdźcie, co słychać w obozie naszego rywala…

Niespełna miesiąc temu Stalowcy grali w Legnicy z Miedzią w meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi. Teraz naszą drużynę czeka kolejna wyprawa do tego miasta, tym razem, aby zagrać z drugim zespołem „Miedzianki” w I rundzie Fortuna Pucharu Polski.

Legniczanie na szczebel centralny rozgrywek pucharowych awansowali dzięki wygranej pucharu wojewódzkiego. Nim do tego doszło Miedź II rywalizowała na szczeblu okręgu i na dzień dobry pokonała Górnika Złotoryja 2-0, a jedną z bramek zdobył dobrze nam znany Błażej Szczepanek. W kolejnej rundzie legniczanie rozgromili 11-1 Płomień Radwanice, w półfinale okazali się lepsi od drugiej drużyny Chrobrego Głogów (3-0), a w finale 5-0 ograli Miedź III Legnica.

Na szczeblu wojewódzkim, w meczu półfinałowym, rywalem był Piast Żmigród i Miedź wygrała 3-2, a jedną z bramek zdobył Mariusz Sławek. Finał to była natomiast potyczka z Polonią-Stalą Świdnica. Legniczanie zwyciężyli bardzo pewnie 3-0 i to dało im awans do I rundy Fortuna Pucharu Polski.

Gorzej drugiej drużynie Miedzi wiodło się w rozgrywkach 3 ligi, które zakończyli na 16. miejscu, a to oznaczało spadek do ligi 4. W Legnicy celem jest, aby rezerwy jak najszybciej wróciły do 3 ligi.

Na ten moment, po rozegraniu 7 kolejek, Miedź II plasuje się jednak na 5. miejscu, ze stratą 8 punktów do liderującego Słowianina Wolibórz. To właśnie z tym rywalem podopieczni Łukasza Bulińskiego mierzyli się w ostatniej kolejce i po bardzo emocjonującym spotkaniu ulegli na wyjeździe 2-3. Legniczanie, ze względu na remont swojego obiektu, większość meczów rozgrywają właśnie w delegacji, co na pewno nie ułatwia im zadania.

Ze Stalą Rzeszów zmierzą się jednak na głównym obiekcie Miedzi Legnica, a więc na Stadionie im. Orła Białego.

W drugim zespole „Miedzianki”, choć występuje w 4 lidze, są piłkarze, których na pewno znają fani piłki nożnej. Co prawda z klubu odeszli wspomniani wcześniej Szczepanek i Sławek, ale przyszedł choćby Szymon Skrzypczak, jeszcze do końca poprzedniego sezonu piłkarz Chojniczanki Chojnice. Graczem rezerw jest także Marcin Garuch, którego śmiało można nazwać jedną z legend Miedzi Legnica. Fani futbolu z Podkarpacia znają też zapewne Kacpra Józefiaka, który do Miedzi trafił z Siarki Tarnobrzeg.

W drugim zespole legniczan są także Idris Momoh czy Udo Agomuonso, którzy wierzą, że przebędą podobną drogę, co Emmanuel Agbor, który w poprzednim sezonie głównie grał właśnie w rezerwach, a teraz jest ważną częścią zespołu występującego w Fortuna 1 Lidze.

Mecz Miedź II Legnica – Stal Rzeszów we wtorek 19 września o godzinie 17:00.

Najnowsze aktualności