Artykuły

Z obozu rywala – Puszcza Niepołomice

środa, 08/02/2023

Koniec czekania, wracamy do gry! Po ponad dwóch miesiącach przerwy od rywalizacji o ligowe punkty przed Stalą Rzeszów inauguracja piłkarskiej wiosny, a naszym rywalem będzie Puszcza Niepołomice.

Puszcza Niepołomice to bez wątpienia największa niespodzianka rundy jesiennej, po której plasuje się na 2. pozycji w Fortuna 1 Lidze. Tutaj warto przypomnieć, że przed sezonem pewnie wielu w zespole Tomasza Tułacza widziało kandydata do spadku, a ten złapał dobrą formę, miał pewnie przy tym trochę szczęścia i może mierzyć wiosną wysoko, czego zresztą w samym klubie nie ukrywają.

Tak, Puszcza, która zazwyczaj była raczej średniakiem ligowym, czasem zamieszanym w walkę o utrzymanie, teraz może patrzeć w górę, a nie za siebie. Pozycję wyjściową drużyna ma kapitalną, aczkolwiek należy pamiętać, że w czołówce jest dosyć ciasno i szybko może się okazać, że i „szóstka” zacznie się wymykać.

Na ten moment naszego najbliższego rywala należy jednak rozpatrywać jako kandydata do walki o awans. Drużyna Tomasza Tułacza nie gra może futbolu bardzo atrakcyjnego dla oka, sporo bramek zdobywa po stałych fragmentach gry, ale bywa w swojej grze zabójczo skuteczna.

W trakcie zimowej przerwy w klubie postanowiono wprowadzić do drużyny nieco świeżej krwi i nowymi graczami Puszczy zostali ukraiński obrońca Roman Jakuba z łotewskiego Valmiera FC oraz brazylijski pomocnik Thiago z Cracovii. Na papierze oba te transfery wyglądają całkiem obiecująco, co przy braku ubytków kadrowych, może świadczyć o tym, że ta drużyna będzie jeszcze mocniejsza.

Dotychczas do najważniejszych postaci w talii trenera Tułacza zaliczyć można było Piotra Mrozińskiego, Jakuba Serafina, Jakuba Bartosza, Lucjana Klisiewicza, Łukasza Sołowieja czy wreszcie Huberta Tomalskiego. Na tego ostatniego należy zwrócić szczególną uwagę, bo jest to dynamiczny piłkarz, potrafiący zrobić różnicę. Przekonaliśmy się zresztą o tym jesienią, kiedy ulegliśmy Puszczy Niepołomice 1-2, a wspomniany Tomalski zdobył jedną z bramek, a przy tym dawał się naszym defensorom mocno we znaki.

Puszcza Niepołomice w pigułce:

Miejsce w tabeli: 2.

Punkty: 34.

Bramki: 30-21.

W pierwszym meczu przeciwko Stali: 2-1 (Artur Siemaszko 42, Hubert Tomalski 54 – Krzysztof Danielewicz 22).

Trener: Tomasz Tułacz.

Najlepszy strzelec: Piotr Mroziński (7 bramek).

Gwiazda drużyny: Hubert Tomalski.

Najnowsze aktualności