Artykuły

Z obozu rywala – Skra Częstochowa

piątek, 09/04/2021

Już jutro Skra Częstochowa podejmie Stal Rzeszów w meczu 26. Kolejki eWinner II ligi. Co słychać w obozie naszego sobotniego rywala?

Skra Częstochowa zachwyca formą. Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego nie przegrali jeszcze na wiosnę – na 7 spotkań po wznowieniu rozgrywek wygrali 5 i 2 zremisowali. Jednocześnie stracili w tychże meczach jedynie 3 gole – do bramki strzeżonej przez Mikołaja Biegańskiego dwukrotnie trafiły Wigry Suwałki (przegrywając mecz 2-3) i raz Chojniczanka Chojnice (ulegając częstochowianom 1-3). Co więcej, nasz jutrzejszy rywal wcale nie miał łatwego terminarza, bowiem mierzył się i wygrał ze wspomnianymi już Wigrami i Chojniczanką, zremisował bezbramkowo z Bytovią Bytów czy pokonał równie dobrze się spisujący KKS 1925 Kalisz. Na zdecydowanym czele jeżeli chodzi o strzelców w zespole spod Jasnej Góry znajduje się Kamil Wojtyra, który w 24 występach strzelił 15 bramek. Drugi pod tym względem jest Piotr Nocoń mający na koncie 7 zdobytych goli w jednym występie mniej.

Stal Rzeszów - Skra Częstochowa,
fot. Stal Rzeszów

W ostatnim spotkaniu, które odbyło się w środę, Skra Częstochowa bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Motorem Lublin. Trener Gołębiewski po końcowym gwizdku był zadowolony ze zdobytego punktu – Mecz trudny dla nas. Motor, dobrze zorganizowany dzisiaj, bardzo chciał z nami wygrać. Tak jak mówiłem przed meczem – trener Saganowski dobrze zanalizował naszą grę i było nam trudno stworzyć sytuację. Uważam, że sprawiedliwy remis, ponieważ każda drużyna miała swoje okazje. Możemy się tylko cieszyć z tego punktu, bo mówiłem zawodnikom przed meczem, że to taki super joker mecz – nikt nie gra, a my mamy możliwość złapania punktów. Dzisiaj zdobyliśmy jeden punkt i bardzo się cieszymy.

Częstochowianie do jutrzejszego spotkania z biało-niebieskimi podejdą tak, jak do każdego innego meczu w eWinner II lidze. – Stal Rzeszów gra na pewno inaczej niż na wiosnę. Jest to drużyna, która chce grać w piłkę, która ma dobrych zawodników w swoich szeregach, gra dużo młodzieży, więc na pewno czeka nas bardzo trudny pojedynek, bo każdy mecz w eWinner II lidze jest na wagę złota, ponieważ trudno jest o punkty. Podchodzimy jak zawsze z respektem do przeciwnika. Mamy już go zanalizowanego, bo te spotkania co trzy dni powodują, że w drodze powrotnej już analizujemy następne zespoły, więc oby w sobotę ta analiza dała nam trzy punkty.

Początek spotkania Skry Częstochowa ze Stalą Rzeszów jutro o 13:00.

Dotyczy meczu

KS Skra Częstochowa
II Liga 2020/2021

3:4

Najnowsze aktualności