Zacięty mecz zakończony zwycięstwem Stali

sobota, 09/10/2021

Stal Rzeszów wygrała ze Śląskiem II Wrocław 4-3 w spotkaniu 12. kolejki eWinner II ligi. Bramki dla biało-niebieskich zdobywali Patryk Małecki oraz Bartosz Snopczyński, a dublet skompletował Damian Michalik.

Ostatnie spotkanie z rezerwami Śląska Wrocław było pełne zwrotów akcji. Rafał Maciejewski na konferencji przedmeczowej twierdził, że był to mecz bardzo zwariowany, wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, ale po świetnej końcówce to biało-niebiescy wygrali to spotkanie. Trener Daniel Myśliwiec z kolei twierdził, że Stal, jak i Śląsk byli wówczas w innym położeniu, składzie oraz momencie sezonu, dodając, że to będą dwa różne mecze. I tak faktycznie było. Było to inne spotkanie, ale wynik się nie zmienił i był dokładnie taki sam, jak 18 kwietnia 2021 roku.

Spotkanie zapowiadało się interesująco, tym bardziej, że rezerwy Śląska Wrocław do Rzeszowa przyjechały wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny. Mecz rozpoczął się dla Stalowców bardzo dobrze. Wynik spotkania już w 8. minucie otworzył Damian Michalik. Odpowiedź gości nastąpiła z kolei kilkanaście minut później, a wynik wyrównał Adrian Łyszczarz. Decydujący cios przed przerwą zadał Patryk Małecki, dla którego było to czwarte trafienie w barwach Stali Rzeszów.

Po przerwie emocji również nie brakowało, jednak na bramki musieliśmy czekać do 79. minuty, gdy na 3-1 podwyższył Damian Michalik, kompletując dublet w tym spotkaniu. Odpowiedź Śląska była bardzo szybka i w 85. minucie na 3-2 strzelił Bartosz Boruń. Biało-niebiescy nie pozostali dłużni, 120 sekund później wyrównując dzięki strzałowi Bartosza Snopczyńskiego. W doliczonym czasie gry z rzutu karnego na 4-3 trafił Hubert Konstanty, ale ostatecznie nie zmieniło to faktu, że to Stal Rzeszów zainkasowała komplet punktów.

Stal Rzeszów – Śląsk II Wrocław 4-2 (2-1)

1-0 Damian Michalik – 8′
1-1 Adrian Łyszczarz – 23′
2-1 Patryk Małecki – 45′
3-1 Damian Michalik – 79′
3-2 Bartosz Boruń – 85′
4-2 Bartosz Snopczyński – 87′
4-3 Hubert Konstanty – 90+1′ – rzut karny

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Ramil Mustafaev, Krystian Wrona, Łukasz Góra, Piotr Głowacki – Bartłomiej Poczobut (88′ Marcel Kotwica), Dawid Olejarka (70′ Bartosz Snopczyński), Krzysztof Danielewicz – Andreja Prokić (87′ Mariusz Sławek), Patryk Małecki (70′ Bartosz Wolski), Damian Michalik (87′ Rafał Maciejewski)

Śląsk II Wrocław: Maksymilian Boruc – Piotr Celeban, Mariusz Pawelec (58′ Michał Szmigiel), Konrad Poprawa, Szymon Michalski (73′ Hubert Konstanty) – Bartosz Boruń, Marcel Zylla (46′ Grzegorz Kotowicz), Szymon Krocz (86′ Bartosz Marchewka) – Mateusz Młynarczyk, Patryk Caliński, Adrian Łyszczarz (86′ Jakub Jezierski)

Żółte kartki: Bartłomiej Poczobut 62., Damian Michalik 83., Marcel Kotwica 90.