Komunikaty klubowe

Zmiany w strukturach sportowych Stali Rzeszów

środa, 10/07/2024

Przerwa między sezonami to często czas na pewne zmiany i nie inaczej było w przypadku Stali Rzeszów. Z końcem czerwca pożegnaliśmy niektórych pracowników, by przywitać w ich miejsce nowe twarze.

Tego lata w naszym Klubie doszło do następujących zmian personalnych:

Akademia Piłkarska Stal Rzeszów

Swoją pracę na rzecz Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów zakończyli: Mateusz Kowalczyk, Maciej Tokarczyk, Marcel Kotwica, Jakub Deszczka oraz Kamil Bochman.

Po roku z biało-niebieskimi pożegnał się także Gert Remmel, który w pierwszej rundzie był koordynatorem w Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów, a od stycznia 2024 roku pracował jako asystent w drugiej drużynie.

Do zespołu dołączają: Jakub Siembida i Krystian Jacek, którzy będą pracować z zawodnikami w kategoriach U-6 – U-13.

W obszarze piłki 11-osobowej, sztab drużyny U-15 zasili Maciej Mroczka, natomiast drużynę U-19 wzmocni Krzysztof Dębek.

Zmiany dotyczą również Akademii Bramkarskiej, do której od nowego sezonu dołączy trener Adam Polit.

Od najbliższych dni uruchamiamy Dział Rozwoju Indywidualnego, którym kierować będzie Mateusz Nowak. Nowy dział będzie miał na celu dodatkowe wsparcie sztabów i zespołów w Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów, skupiając się na indywidualnym rozwoju poszczególnych zawodników.

Dział skautingu

W tym dziale utworzona została funkcja Głównego Skauta, którym został Tadeusz Socha, dotychczas będący jednym ze skautów pracujących dla naszego Klubu.

Dział Techniczny

Dział ten został zawieszony, a pracujący w nim Michał Wlaźlik oraz Krzysztof Skarżyński pożegnali się ze Stalą Rzeszów.

Ich obowiązki przejęli Jarosław Fojut, dyrektor sportowy Stali Rzeszów oraz Krzysztof Hus, dyrektor Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów.

Dział Metodologii

Ze Stali odszedł Mateusz Maciejewski, który ostatnio pełnił funkcję metodologa i odpowiadał za budowę działu analiz.

Część zakresu jego obowiązku przejął Miłosz Kowalski, który odpowiada za dział analizy. Za obszary związane z wyznaczaniem kierunków metodologicznych odpowiadać będą Jarosław Fojut oraz Krzysztof Hus, wraz ze wsparciem Sebastiana Krzepoty, dyrektora do spraw strategii sportowej.

Dział Performance

Z końcem sezonu współpracę z naszym Klubem zakończyli fizjoterapeuci Grzegorz Gomulec i Piotr Mataczyński, trener przygotowania motorycznego Tomasz Sokalski oraz psycholog Ewa Walas.

Z piłkarzami pierwszej drużyny teraz będzie pracował masażysta Kamil Świerżewski. Kolejną nową twarzą w naszym Klubie jest inny fizjoterapeuta Krystian Maruszczak, a jego poletkiem będzie praca w Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów.

Fizjoterapeutą będącym wsparciem zarówno dla pierwszego zespołu, jak i Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów będzie natomiast Pavlo Melnychuk, pracujący w Stali już od zimy sezonu 2022/2023.

Rolę trenerów przygotowania motorycznego w Akademii Piłkarskiej Stal Rzeszów pełnić będą natomiast Paweł Głodowski, dotychczas trener młodzieży w Stali Rzeszów, a także Dominika Pyrcz, która już od roku współpracowała z naszym Klubem.

Kamil Rączy, dotychczas był psychologiem sportu pracującym na rzecz SMS Stali Rzeszów, a teraz zwiększy zakres swoich obowiązków również w Klubie i szkolnej Bursie.

Zmiany nie oznaczają zmian w strategii sportowej Stali Rzeszów

W tej kwestii stawimy na kontynuację i powtarzalność. Staramy się w kolejnym sezonie doprowadzać do lepszego zarządzania czasem i zasobami ludzkimi w ramach wypracowanej wiedzy i doświadczeń, które mamy. Jeżeli napotykamy jakieś przeciwności losu, to nie szukamy wymówek, tylko znajdujemy rozwiązania. W przypadku pierwszej drużyny chcemy kontynuować budowanie składu opartego na dużej liczbie wychowanków, o jak największym poziomie sportowym.

Cel sportowy zawsze mamy ten sam, a więc znalezienie się na najwyższym poziomie, zarówno drużynowym jak i indywidualnym– powiedział Sebastian Krzepota, dyrektor ds. strategii sportowej Stali Rzeszów.

Najnowsze aktualności