Zwycięska inauguracja na Hetmańskiej!

sobota, 31/07/2021

Stal Rzeszów wygrała z Garbarnią Kraków 5-1 w spotkaniu 1. kolejki eWinner II ligi. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Andreja Prokić, Patryk Małecki, Damian Michalik, Krzysztof Danielewicz oraz Bartłomiej Poczobut.

Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków 5-1, 31-07-2021, fot. K.Krupa

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się bardzo spokojnie. Biało-niebiescy nie wychodzili zbyt wysoko do ataku, ale starali się zabezpieczać tyły. Pierwsze poważniejsze zagrożenie nastąpiło w 5. minucie meczu, kiedy Wiktor Kaczorowski musiał interweniować po strzale na bramkę jednego z zawodników gości. Stalowcy w pierwszych fragmentach gry częściej próbowali wykorzystywać lewą stronę boiska i stamtąd dogrywali piłki w pole karne przyjezdnych. Z obu stron brakowało konkretnych sytuacji. W 16. minucie Bartłomiej Poczobut spróbował uderzyć zza pola karnego, ale jego strzał bez większych problemów wyłapał Frątczak. Po kwadransie gry biało-niebiescy ruszyli odważniej na połowę rywala i budowali swoje akcje, a podczas ataków gości skutecznie zamykali grę, przez co Garbarnia musiała się wycofywać.

Mokra murawa nie pomagała obu zespołom, gdyż piłka często nabierała poślizgu. Garbarnia szukała często swoich okazji na bramkę w kontratakach, a także zagrywaniu prostopadłych piłek, które skutecznie przecinał Paweł Oleksy i Łukasz Góra. Stalowcy bramkę zdobyli już w 27. minucie po dobrej akcji prawą stroną, jednak sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym i nie uznał bramki. W akcje biało-niebieskich często do przodu włączał się Marczuk, który miał udział w kilku dobrych akcjach ofensywnych zespołu. Otwarcie wyniku nastąpiło w 38. minucie. Bardzo dobre dogranie Damiana Michalika zamknął Andreja Prokić. W pierwszej części meczu brakowało konkretów w grze obu drużyn.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w składzie obu zespołów. Goście od początku połowy starali się grać bezpiecznie i utrzymywać się przy piłce. Po 4. minutach gry świetnym rajdem popisał się Łukasz Góra, który dograł piłkę do Patryka Małeckiego, a ten umieścił piłkę w siatce. Garbarnia początkowo rzadko podchodziła wyżej pressingiem podczas rozegrania przez Stal i starała się zabezpieczyć w defensywie. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej – Stal zdecydowanie częściej wykorzystywała lewą stronę do gry. Prokić otrzymywał wiele piłek prostopadłych, dzięki czemu wielokrotnie stwarzał zagrożenie pod bramką rywala i napędzał akcje Stali. W 61. minucie dobrą interwencją po strzale zawodnika Garbarni popisał się Kaczorowski.

W 67. minucie świetnym rajdem popisał się Prokić, który następnie zagrał piłkę do Michalika, a ten wykończył na 3-0. Trener Myśliwiec na pierwszą zmianę w swoim zespole zdecydował się na kwadrans przed końcem meczu – w miejsce Bartosza Wolskiego zameldował się Dawid Olejarka. Biało-niebiescy momentami starali się podejść pod rywala pressingiem i wymusić błędy. Goście z czasem byli odważniejsi w swoich poczynaniach. Akcja z 86. minuty spotkania i dośrodkowanie na pole karne dało im bramkę. Stal nie zatrzymywała się jednak w swoich poczynaniach ofensywnych i w dwie minuty zdobyła dwie piękne bramki, których autorami był Krzysztof Danielewicz i Bartłomiej Poczobut.

Sędzia doliczył 3. minuty, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie. Stalowcy pewnie rozpoczęli sezon od ligowego zwycięstwa i zapewnili sobie fotel lidera. W 2. kolejce eWinner II ligi biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się w sobotę 7 sierpnia o godzinie 17:00.

Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 5-1 (1-0)

1-0 Andreja Prokić – 38′
2-0 Patryk Małecki – 49′
3-0 Damian Michalik – 67′
3-1 Paweł Oleksy (sam.) – 86′
4-1 Krzysztof Danielewicz – 88′
5-1 Bartłomiej Poczobut – 89′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk (79′ Rafał Maciejewski), Paweł Oleksy, Łukasz Góra, Piotr Głowacki – Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski (76′ Dawid Olejarka), Krzysztof Danielewicz – Patryk Małecki, Damian Michalik (84′ Mariusz Sławek), Andreja Prokić (84′ Bartosz Snopczyński)

Garbarnia Kraków: Dorian Frątczak – Mateusz Bartków (63′ Kamil Bentkowski), Patryk Warczak (67′ Mateusz Surma), Jakub Banach – Mateusz Duda, Wojciech Słomka (66′ Bartłomiej Purcha), Michał Klec, Daniel Morys, Grzegorz Marszalik, Wiktor Szywacz – Michał Feliks

Żółte kartki: Andreja Prokić (39′) – Patryk Małecki (85′)