Zwycięstwo nad Radunią Stężyca

niedziela, 12/09/2021

Stal Rzeszów pokonała Radunię Stężyca 1-0 w meczu 8. kolejki eWinner II ligi. Bramkę decydującą o komplecie punktów dla gospodarzy zdobył Dmytro Bashlaia, który pod koniec pierwszej połowy skierował futbolówkę do własnej bramki.

Stal Rzeszów w pierwszych fragmentach spotkania przejęła inicjatywę, lecz zagroziła bramce przeciwnika w tym fragmencie przede wszystkim raz, gdy podanie na drugi słupek do Olejarki było za mocne, aby młodzieżowiec gospodarzy mógł skierować piłkę do siatki. Radunia nie ułatwiała życia miejscowym, bowiem odważnie pressowała pod polem karnym Stali i szukała okazji na przejęcie piłki i kontrę. Z biegiem trwania pierwszej połowy, dłużej przy piłce zaczęli utrzymywać się przyjezdni, ale i oni nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji bramkowej. Pod koniec pierwszej części gry to biało-niebiescy wyszli na prowadzenie – piłkę z prawej flanki dosrodkował Poczobut, a pechowo futbolówkę do własnej bramki wpakował Dmytro Bashlaia, czym otworzył wynik spotkania. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie i do szatni to gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Stal powinna była podwyższyć przewagę bramkową. Świetnie piłkę na połowie przeciwnika odebrał Dawid Olejarka i popędził na bramkę Raduni sam na sam z bramkarzem. Młodzieżowiec biało-niebieskich nie zdołał jednak pozytywnie zakończyć tej akcji, bowiem udanie interweniował goalkeeper zespołu ze Stężycy. 120 sekund po wejściu na murawę idealną okazję na gola miał także Damian Michalik, ale po podaniu Prokicia z lewej strony trafił w słupek. Chwilę później szansę na gola miał także Dominik Marczuk, lecz uderzył z pola karnego ponad poprzeczką. W 84. minucie ponownie szansę mógł mieć Michalik, lecz nie zdołał dobrze opanować piłki na polu karnym i obrońca gości wybił ją poza boisko. Radunia do ostatniego momentu próbowała wyrównać, miała także piłkę meczową w postaci rzutu wolnego z okolic 25. metra od bramki Kaczorowskiego, ale Letniowski strzelił ponad bramką i tym akcentem zakończył spotkanie. Stal Rzeszów wygrała 1-0 i utrzymała pozycję lidera oraz dystans nad przeciwnikami w tabeli.

Stal Rzeszów – Radunia Stężyca 1-0 (1-0)

1-0 Dmytro Bashlaia (sam.) 45+1′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Ramil Mustafaev (65′ Dominik Marczuk), Krystian Wrona, Paweł Oleksy (33′ Samuel Kuc), Piotr Głowacki, Krzysztof Danielewicz, Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Dawid Olejarka (66’Damian Michalik), Patryk Małecki (90’Mariusz Sławek), Andreja Prokić (90′ Rafał Maciejewski).

Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki – Kuba Lizakowski, Przemysław Szur, Dmytro Bashlaia , Rafał Kosznik, Radosław Stępień (57′ Jakub Letniowski), Jakub Witek, Sebastian Deja, Wojciech Łuczak (76′ Damian Szuprytowski), Paweł Wojowski (69′ Michał Miller), Janusz Surdykowski (69′ Dawid Retlewski).

Żółte kartki: Poczobut – Lizakowski, Surdykowski, Deja, Bashlaia.