Zwycięstwo Ruchu na Hetmańskiej. Stal Rzeszów – Ruch Chorzów 1-2

sobota, 16/04/2022

Stal Rzeszów przegrała z Ruchem Chorzów 1-2 w spotkaniu 28. kolejki eWinner II ligi. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył Kacper Sadłocha.

Pierwsze fragmenty połowy to przede wszystkim wysokie podejście i pressing Ruchu. Goście próbowali przeforsować obronę Stali długimi piłkami i wymusić błędy w rozegraniu. Stal była ustawiona nisko i głownie spokojnie rozgrywała z własnej połowy. W środku pola biało-niebiescy wyczekiwali na drugie piłki. W pierwszych fragmentach było także kilka błędów indywidualnych zawodników Stali. W 8. minucie spotkania przyjezdni jako pierwsi oddali uderzenie po rzucie rożnym, ale Kaczorowski złapał piłkę. Pod grą był także Małecki, który często schodził w lewy sektor i próbował dogrywać piłki, ale także szukał prostoadłych zagrań na Prokicia. W 16. minucie świetne dośrodkowanie Głowackiego zamykał Danielewicz, ale bramkarz zdołał zbić piłkę.

Biało-niebiescy tworzyli zagrożenie szczególnie blisko bocznych sektorów pola karnego. W 25. minucie uderzał Piotr Głowacki, ale jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później spróbował Małecki, ale także niecelnie. Z upływem minut Stal próbowała coraz więcej uderzać, szukać prostopadłych piłek w boczne sektory i dośrodkowywać. W 31. minucie mocnym strzałem z dystansu popisał się Marczuk, ale bramkarz Ruchu zdołał odbić piłkę. W defensywie Stal dobrze wyczuwała intencje podań rywali i blokowała te zagrania. Ruch często szukał szybkiej gry przez boczny sektor, starając się później dogrywać płaskie piłki na szesnastkę. W ostatnich minutach goście nieco zepchnęli Stal na własną połowę, ale nie doprowadzili do powżniejszego zagrożenia. W ostatniej minucie Małecki wyszedł z szybką kontrą, ale został nieprzepisowo zatrzymany przez Janoszkę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie goście bardzo często uruchamiali prawy sektor do gry. W defensywie Głowackiego wspomagał tam Poczobut, który był także aktywny z prawej strony. W 48. minucie dobry odbiór Michalika zapoczątkował akcje, którą uderzeniem zza pola wykończył Danielewicz, ale oddał strzał nad bramką. Ruch próbował także odważnie środkiem, ale Stalowcy skutecznie odcinali tam grę. Biało-niebiescy posyłali też dużo piłek na rajdy dla Prokicia. Patryk Małecki często schodził w sektor Prokicia – podobnie jak w pierwszej połowie – i próbował dośrodkowywać. Podopieczni trenera Myśliwca solidnie funkcjonowali w defensywie i zatrzymywali prostopadłe zagrania rywali. W 65. minucie nie zdołali jednak zatrzymać wychodzącego Szczepana, który umieścił piłkę w siatce i wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.

Kilka chwil później świetną sytuację mieli biało-niebiescy. Zamieszanie w polu karnym zakończyło się jednak tylko uderzeniem Małeckiego i rożnym, po którym ciekawie obok słupka uderzył Góra. W 72. minucie Ruch podwyższył prowadzenie po rzucie rożnym, a autorem bramki był Konrad Kasolik. Po drugiej bramce Stal ruszyła zdecydowanie odważniej, ale w grę wdało się dużo mniejszych fauli, przez co tempo spotkania spadło. W 79. minucie dośrodkowanie zamykał jeden z zawodników Ruchu, ale Kaczorowski wyłapał piłkę. Pierwszej zmiany trener Myśliwiec dokonał w 80. minucie. Boisko opuścił Wolski, a w jego miejsce wszedł Sadłocha, który chwilę później strzelił bramkę na 1-2. W 86. minucie świetną interwencją w sytuacji sam na sam po kontrze popisał się Kaczorowski. Później na bramkę gości uderzał Poczobut, ale strzał minimalnie minął poprzeczkę. Do drugiej połowy sędzia doliczył pięć minut, ale więcej bramek nie padło, a ostateczny wynik nie dał Stali Rzeszów awansu do Fortuna 1. Ligi.

Stal Rzeszów – Ruch Chorzów 1-2 (0-0)

0-1 Daniel Szczepan – 65′
0-2 Konrad Kasolk – 72′
1-2 Kacper Sadłocha – 82′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki – Bartosz Wolski (80′ Kacper Sadłocha), Bartłomiej Poczobut, Krzysztof Danielewicz – Damian Michalik (88′ Kacper Piątek), Patryk Małecki, Andreja Prokić

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki – Remigiusz Szywacz, Ruslan Zubkow, Konrad Kasolik – Tomasz Wójtowicz, Patryk Sikora, Michał Mokrzycki (90+5′ Piotr Wyroba), Paweł Żuk – Tomasz Foszańczyk (71′ Piotr Stępień), Daniel Szczepan (90+5′ Filip Żagiel), Łukasz Janoszka (89′ Vanja Marković)

Żółte kartki: Krzysztof Danielewicz 55., Andreja Prokić 77., Bartłomiej Poczobut 77., Damian Michalik 84. – Patryk Sikora 42., Łukasz Janoszka 45., Daniel Szczepan 75., Michał Mokrzycki 90+1.

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)