Zwycięstwo Stali Rzeszów w Polkowicach

sobota, 06/03/2021

Stal Rzeszów wygrała z Górnikiem Polkowice 2-1 w wyjazdowym meczu 20. kolejki II ligi. Gole dla biało-niebieskich zdobyli Mariusz Sławek i Krystian Pieczara.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego poznawania się zespołów, które nie rzuciły się sobie do gardeł od pierwszych minut, lecz uważnie rozgrywały piłkę i szukały okazji na zaskoczenie przeciwnika. Z biegiem czasu to Stalowcy zaczęli przejmować inicjatywę i tworzyć sobie więcej okazji pod bramką Górnika. Naoczna przewaga została potwierdzona po pół godzinie gry – będący na prawej stronie boiska Szczepanek dostrzegł na lewej flance niepilnowanego Sławka, do którego posłał futbolówkę na wolne pole. Sławek dobrze przyjął piłkę i pewnym, mocnym strzałem z ok. 11 metra otworzył rezultat spotkania. Gospodarze mogli wyrównać chwilę później, ale uderzenie Piątkowskiego obronił Kaczorowski. W 40. minucie biało-niebiescy mieli szansę prowadzić już 2-0, niemal kopiując przy tym swoją akcję bramkową – Pieczara dograł piłkę na drugi słupek, doszedł do niej Wolski, ale jego strzał obronił Szymański. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Stali Rzeszów.

W początkowych fragmentach drugiej połowy nadal przeważali biało-niebiescy. W 51. minucie Stalowcy odebrali piłkę w środkowej strefie boiska, ale kontra ta zakończyła się niecelnym strzałem Szczepanka. 60 sekund później dobrą okazję na wyrównanie mieli miejscowi, ale Baranowski trafił w boczną siatkę. Później przewagę zaczęli powoli zyskiwać gospodarze – po godzinie gry Kaczorowski popisał się dwiema bardzo dobrymi interwencjami, w tym jedną w sytuacji sam na sam, utrzymując przy tym korzystny rezultat dla swojego zespołu. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na podopiecznych Janusza Niedźwiedzia – w 64. minucie Marczuk dograł na pole karne z prawej strony boiska, piłka trafiła pod nogi Pieczary, a ten podwyższył prowadzenie Stali Rzeszów. Po tym golu sztab szkoleniowy rzeszowian dokonał potrójnej zmiany – za Pieczarę wszedł Goncerz, za Maciejewskiego Olejarka, a w miejsce Sławka zameldował się Skrzecz.

Chwilę później arbiter odgwizdał rzut karny dla Żurawi po faulu na Goncerzu. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Piotr Głowacki, ale jego uderzenie w lewy dolny róg bramki obronił Szymański. Później na boisku pojawił się jeszcze Szczypek w miejsce Szeligi – to w drużynie Stali – oraz Bancewicz i Kucharski za Piątkowskiego i Ratajczaka w zespole Górnika. Kwadrans przed końcem gospodarze zdobyli gola kontaktowego – dośrodkowanie z prawej flanki mocnym strzałem głową wykończył Terpiłowski. Po tym golu miejscowi ruszyli jeszcze mocniej na bramkę Kaczorowskiego, ale defensywa Stali Rzeszów nie dopuściła do wyrównania rezultatu. Mecz zakończył się zwycięstwem biało-niebieskich 2-1.

Górnik Polkowice – Stal Rzeszów 1-2 (0-1)

0-1 Mariusz Sławek 29′
0-2 Krystian Pieczara 64′
1-2 Ernest Terpiłowski 75′

Górnik Polkowice: Jakub Szymański – Dominik Radziemski, Maciej Kowalski-Haberek, Marek Opałacz, Jarosław Ratajczak (71′ Paweł Kucharczyk) – Filip Baranowski (61′ Eryk Sobków), Michał Danilczyk, Kamil Wacławczyk (89′ Mateusz Baszak), Ernest Terpiłowski – Mariusz Szuszkiewicz, Mateusz Piątkowski (71′ Maciej Bancewicz).

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk, Sławomir Szeliga (73′ Jakub Szczypek), Łukasz Góra, Piotr Głowacki – Błażej Szczepanek (90′ Ramil Mustafaev), Wojciech Reiman, Bartosz Wolski – Krystian Pieczara (65′ Grzegorz Goncerz), Rafał Maciejewski (65′ Dawid Olejarka), Mariusz Sławek (65′ Oktawian Skrzecz).

Żółte kartki: Danilczyk – Szczepanek, Góra, Goncerz.