Zwycięstwo w ostatnim sparingu przed ligą

sobota, 20/02/2021

Stal Rzeszów pokonała PGE FKS Stal Mielec 4-3 w ostatnim tej zimy sparingu w trakcie okresu przygotowawczego. Gole dla biało-niebieskich zdobyli Krystian Pieczara, Damian Michalik, Jakub Szczypek i Grzegorz Goncerz.

W pierwszym kwadransie meczu padły aż trzy bramki. Wynik otworzył dla mielczan Lisowski w 10. minucie, a 60 sekund później było już 1-1 po składnej akcji naszej drużyny – dośrodkowywał Michalik, a Pieczara celnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kolejne 180 sekund przyniosło ponowne wyjście gospodarzy na prowadzenie i ponownie na liście strzelców zameldował się Lisowski.. W 20. minucie Szczepanek wyłożył piłkę Michalikowi, ale strzał zawodnika biało-niebieskich minął słupek bramki rywala. Po pół godzinie gry bliski pokonania bramkarza PGE FKS Stali Mielec był Reiman, lecz uderzona przez niego z rzutu wolnego piłka obiła poprzeczkę. W 39. minucie rzeszowianie wyrównali rezultat – Michalik minął dwóch rywali i strzałem po długim rogu zdobył drugiego gola dla swojego zespołu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2-2.

Druga część gry, w której zagrał całkowicie inny skład Stali Rzeszów, rozpoczęła się od trzeciej bramki dla gospodarzy, którą strzelił Sadłocha. W 59. minucie po rajdzie mielczan na bramkę rzeszowian dobrze między słupkami spisał się Pęksa. W 65. minucie mocny strzał Kostkowskiego oddany zza pola karnego z trudnem obronił goalkeeper PGE FKS Stali Mielec. W 70. minucie biało-niebiescy wyrównali – Szczypek przejął futbolówkę na skraju pola karnego, ograł przeciwnika i celnie uderzył po długim rogu. 81. minuta przyniosła strzał głową Fojuta po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który obronił bramkarz miejscowych. Trzy minuty później Stal Rzeszów objęła prowadzenie po ładnej akcji zespołowej, w której Skrzecz minął Lisowskiego w polu karnym i dośrodkował do Goncerza, a ten umieścił futbolówkę pod poprzeczką. Do końca spotkania podopieczni Daniela Myśliwca nie oddali już korzystnego rezultatu i ostatni tej zimy sparing wygrali 4-3.

PGE FKS Stal Mielec – Stal Rzeszów 3-4 (2-2)

3-4 Grzegorz Goncerz 84′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski (46′ Przemysław Pęksa) – Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki – Damian Michalik, Wojciech Reiman, Błażej Szczepanek, Rafał Maciejewski, Mariusz Sławek – Krystian Pieczara.

W II połowie zagrali też: Dominik Sadzawicki, Jarosław Fojut, Dominik Marczuk, Ramil Mustafaev, Bartosz Wolski, Jakub Szczypek, Dawid Olejarka, Oktawian Skrzecz, Grzegorz Goncerz.