Zwycięstwo w Pruszkowie!

sobota, 19/09/2020

Stal Rzeszów zwycięża ze Zniczem Pruszków w Pruszkowie w ramach 4. kolejki 2. ligi piłkarskiej. Mecz kończy się wynikiem 2:0. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Wojciech Reiman i Dawid Olejarka.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Pierwsza połowa była rozgrywana w bardzo spokojnym tempie, ale było kilka ciekawych sytuacji ze stron obu drużyn. Stal miała swoją okazję już trzy minuty po pierwszym gwizdku, kiedy to Maciejewski oddał strzał nad poprzeczką. Sześć minut potem idealną okazję na bramkę miał Górski, ale fantastycznie interweniował Wiktor Kaczorowski. Potem gra nieco się uspokoiła, ale to Stal wyglądała lepiej. Bramkarz Znicza odbił dorzuconą piłkę przez Reimana i świetną okazję miał Sylwestrzak do otwarcia wyniku, ale Sylwestrzak odbił nogą nad poprzeczkę. Sylwestrzak potem został ukarany żółtą kartką za faul na zawodniku gospodarzy. W pierwszej części regularnie faulowany był Wiktor Kłos, za co Zjawiński i Bochenek otrzymali po żółtej kartce. Pod koniec jeszcze jedną idealną szansę mieli gospodarze, ale znów na posterunku był Kaczorowski i uchronił Stal od utraty bramki. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0-0.

Druga połowa od pierwszych minut zaczęła się lepiej dla Znicza, kóry miał kilka akcji pod bramką Stali, ale zabrakło wykończenia. W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej bardzo aktywni byli Wiktor Kłos i Damian Michalik, którzy zagrali bardzo dużo dobrych piłek i stworzyli wiele sytuacji Stali. Mimo tego, że Znicz miał wiele sytuacji nie potrafił zdobyć bramki. Na trzydzieści minut przed zakończeniem spotkania bramkę dla Stali Rzeszów zdobył Wojciech Reiman. Potem nastąpiła zmiana w zespole Stali. Boisko opuścił Rafał Maciejewski, a wszedł Dawid Olejarka. Niedługo potem Znicz stworzył sobie kolejne szansę, ale nie udało im się zdobyć bramki. Potem nastąpiły zmiany u gospodarzy. Boisko opuścił Machalski, Górski i Zjawiński, a wszedł Zagórski, Pomorski i Kubicki. Znicz swoje kolejne szanse miał po stałych fragmentach gry, ale cały czas na posterunku był Wiktor Kaczorowski albo defensywa Stali. Kolejne zmiany przypadły na 75. i 81. minutę. Boisko opuścił Pieczara i Michalik, a wszedł Goncerz i Sławek. Potem u gospodarzy wszedł Proczek, a zszedł Grabowski. Olejarka na sześć minut przed końcem miał świetną sytuację. Dostał piłkę od Głowackiego, ale nie oddał strzału z pola karnego i stracił piłkę. Maciej Wichtowski został ukarany żółtą kartką w 90. minucie za zatrzymanie Mariusza Sławka. Bramkę na 2:0 w 94. minucie zdobył Dawid Olejarka lobem nad bramkarzem zza pola karnego.

Stal Rzeszów zwyciężyła ze Zniczem Pruszków pierwszy raz w historii na ich terenie. To kolejne, ważne trzy punkty dla Żurawi. Już w najbliższy piątek biało-niebieskim przyjdzie zmierzyć się z Olimpią Elbląg na Hetmańskiej 69.

Znicz Pruszków – Stal Rzeszów 0-2 (0-0)

0-1 Wojciech Reiman – 60′

0-2 Dawid Olejarka – 90+4′

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki, Damian Michalik (74′ Mariusz Sławek), Marcel Kotwica, Wojciech Reiman, Wiktor Kłos (88′ Błażej Szczepanek), Krystian Pieczara (74′ Grzegorz Goncerz), Rafał Maciejewski (61′ Dawid Olejarka)

Znicz Pruszków: Piotr Misztal – Lukáš Hrnčiar, Maciej Wichtowski, Marcin Bochenek, Adrian Rybak, Gabor Grabowski (81′ Tymon Proczek), Dariusz Zjawiński (68′ Patryk Kubicki), Maciej Machalski (72′ Krystian Pomorski), Peter Drobňák, Paweł Tarnowski, Jakub Górski (68′ Jakub Zagórski)