Stal Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg 24-07-2021, fot. K.Krupa

Zwycięstwo w sparingu z Siarką Tarnobrzeg

sobota, 24/07/2021

Stal Rzeszów w piątym meczu kontrolnym w sezonie przygotowawczym wygrała z Siarką Tarnobrzeg 3-1. Wszystkie bramki dla biało-niebieskich zdobył Damian Michalik.

Pierwszy gwizdek w meczu kontrolnym wybrzmiał o godzinie 10:30. Otwarcie wyniku nastąpiło w 19. minucie, kiedy Andreja Prokić dograł piłkę z lewej strony po ziemi do Damiana Michalika, a ten umieścił futbolówkę w siatce. W 37. minucie piłkę w środku pola w okolicach 25. metra odebrał Danielewicz, a akcję ponownie sfinalizował Michalik, czym podwyższył prowadzenie Stalowców. Na dwie minuty przed przerwą rzut karny dla gości po faulu na Krzysztofie Zawiślaku wykorzystał Marcin Stefanik, czym zdobył gola kontaktowego i ustalił wynik pierwszej części gry na 2-1.

Drugą połowę biało-niebiescy rozpoczęli bez zmian w składzie. W 53. minucie Prokić ponownie dośrodkował na pole karne, a Damian Michalik po raz trzeci umieścił piłkę w siatce, kompletując hat-tricka. Trener Myśliwiec w 66. minucie spotkania zdecydował się na zmianę trzech zawodników. Boisko opuścił Michalik, Małecki oraz Prokić, a w ich miejsce na boisku zameldowali się Maciejewski, Snopczyński i Olejarka. Na ostatnie pięć minut gry trener Myśliwiec wprowadził na boisko kolejnych zawodników. Na boisku zameldował się Szeliga, Szczepanek, Szczypek, Wrona, Sławek, Mustafaev oraz zawodnik testowany w miejsce Góry, Danielewicza, Marczuka, Poczobuta, Głowackiego, Oleksego i Wolskiego. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stalowców 3-1.

Stal Rzeszów – Siarka Tarnobrzeg 3-1 (2-1)

1-0 Damian Michalik 19′
2-0 Damian Michalik 37′
2-1 Marcin Stefanik 43′ – rzut karny
3-1 Damian Michalik 53′

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Marczuk (85′ Wrona), Góra (85′ Szeliga), Oleksy (85′ zawodnik testowany), Głowacki (85′ Mustafaev) – Poczobut (85′ Szczypek), Danielewicz (85′ Szczepanek), Wolski (85′ Sławek) – Michalik (66′ Maciejewski), Małecki (66′ Snopczyński), Prokić (66′ Olejarka)

Siarka Tarnobrzeg: Kowal – Duda, Józefiak, Stefanik – Bieniarz, Tyl, Tabor, Sulkowski – Yatsenko, Zawiślak, Baldyga