Artykuły

Zwycięstwo w sparingu z Sokołem Sieniawa. Gol Mustafaeva, debiut Musika

sobota, 23/01/2021

Stal Rzeszów pokonała w swoim drugim dzisiejszym sparingu Sokół Sieniawa 3-2. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Dawid Olejarka, Ramil Mustafaev i Łukasz Góra.

Biało-niebiescy szybko otworzyli rezultat spotkania. Już w 10. minucie Goncerz, którzy otrzymał podanie od Pieczary, wygrał pojedynek biegowy z pilnującym go zawodnikiem Sokoła i dograł na centymetry do Olejarki. Młodzieżowiec Stali pewnie wykończył tę akcję napastników Żurawi i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kolejne dziesięć minut przyniosło następną bramkę dla gospodarzy. Swojego drugiego gola w biało-niebieskich barwach zdobył 17-letni Ramil Mustafaev, który kropnął tuż sprzed pola karnego w samo okienko bramki przeciwnika. Stalowcy przez całą pierwszą połowę przeważali i co chwilę tworzyli sobie sytuacje pod bramką rywala. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy pięć minut po wznowieniu meczu zdobyli gola kontaktowego. W 60. minucie na boisku pojawili się wychowankowie Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów – Radosław Dąbrowski i Michał Musik. Dla tego drugiego był to debiut w seniorskiej drużynie. W 70. minucie Olejarka przymierzył z rzutu wolnego, ale jego strzał przeleciał minimalnie nad poprzeczką. Dwie minuty później Mustafaev zakończył strzałem swoją indywidualną akcję, ale bramkarz Sokoła Sieniawa zdołał przenieść futbolówkę ponad bramkę. W 82. minucie gola na 3-1 dla biało-niebieskich zdobył Łukasz Góra, który z ostrego kąta zaskoczył goalkeepera przeciwnika. W samej końcówce goście zdołałi strzelić bramkę na 3-2, która, jak się ostatecznie okazało, ustaliła rezultat tego spotkania.

W sparingu z Sokołem Sieniawa szansę dostało wielu młodzieżowców, m.in. Musik, Lorek, Dąbrowski, Pęksa czy Mustafaev. Ten ostatni zaliczył drugie trafienie w biało-niebieskich barwach, a Musik zadebiutował w seniorskiej piłce. Mecz z Sokołem zakończył intensywny tydzień pracy dla biało-niebieskich. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca do treningów wracają już w poniedziałek, a kolejny sparing rozegrają 27 stycznia z Wisłoką Dębica.

Stal Rzeszów – Sokół Sieniawa 3-2 (2-0)

1-0 Dawid Olejarka 10′
2-0 Ramil Mustafaev 20′
2-1 zawodnik testowany 50′
3-1 Łukasz Góra 82′
3-2 Oskar Majda 90′

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa (60′ Radosław Dąbrowski) – Dominik Sadzawicki, Sławomir Szeliga, Łukasz Góra, Robert Trznadel (62′ Ramil Mustafaev) – Ramil Mustafaev (60′ Oktawian Skrzecz), Marcel Kotwica, Oktawian Skrzecz (46′ Jakub Lorek), Dawid Olejarka – Krystian Pieczara (60′ Michał Musik), Grzegorz Goncerz.